poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościEryk Goczał najmłodszym kierowcą w Rajdzie Dakar

Eryk Goczał najmłodszym kierowcą w Rajdzie Dakar

Zespół Energylandia Rally Team wyruszył na Rajd Dakar 2023. Załogi najpierw znalazły się na pokładzie samolotu lecącego z Krakowa do Warszawy. Następnie czekał ich transfer przez Dubaj do Dżuddy. Z Dżuddy team przeniesie się lądem do portu w Janbu al-Bahr. To podróż licząca blisko 350 kilometrów.

To właśnie w porcie w Janbu al-Bahr 28 grudnia odbędzie się odbiór samochodów towarzyszących, kamperów oraz Can-Amów. Dzień później, 29 grudnia, od godzin porannych trwał będzie odbiór administracyjny. Następnym punktem dnia będzie oficjalny odcinek testowy rajdu, a po południu przyjdzie pora na badanie kontrolne pojazdów biorących udział w zawodach. Na 30 grudnia zaplanowano zapoznanie z trasą prologu rajdu oraz generalny briefing przed rajdem. Ostatnim punktem przygotowawczym do rajdu będzie wreszcie sam prolog, który odbędzie się ostatniego dnia roku – 31 grudnia.  

Załogi Energylandia Rally Team wystartują w kategorii SSV, gdzie są głównymi faworytami do miejsc na podium w stawce 45 załóg. Marek Goczał z Maciejem Martonem wystartują z numerem 401. Michał Goczał wspólnie z Szymonem Gospodarczykiem nakleją na swojego Can-Ama numer 405. Z kolei najmłodszy kierowca w historii rajdu – Eryk Goczał – który pojedzie z Oriolem Meną – wystartuje z numerem 428. Najmłodszy z kierowców zespołu zdradził nam jak wygląda proces pakowania na rajd.

Okres naszego pakowania na Rajd Dakar zawsze jest bardzo intensywny. Dzieje się to zazwyczaj kilka tygodni przed startem samego rajdu. Samochody muszą odpowiednio wcześnie opuścić port w Marsylii, aby dotrzeć na rajd na czas. Co trzeba zabrać na Dakar? Przede wszystkim to, co bezpośrednio pozwoli na start w rajdzie, czyli kombinezon, rękawiczki, czy kask – mówi Eryk Goczał.

Oczywiście ja biorę też normalne ubrania. Rajd trwa dwa tygodnie, my na miejscu spędzamy trochę więcej czasu i naturalnie nie zawsze siedzimy w samochodzie na etapie. Zabieram też m.in. dwie kamery, aby na bieżąco zdawać wam relację z rajdu przez mój kanał na YouTube. Jeszcze jedno na Dakar trzeba zabrać, chociaż nie da się tego spakować. Dobry humor, odpowiednie nastawienie i wzorowe przygotowanie, to jest chyba najważniejsze – podkreślił najmłodszy członek zespołu Energylandia Rally Team i najmłodszy kierowca w historii Rajdu Dakar. 

Rajd Dakar 2023 rozpocznie się oficjalnie 1 stycznia. Wtedy zawodnicy zmierzą się na odcinku specjalnym o długości 367 kilometrów, który będzie stanowił pętlę na etapie wokół Sea Camp. Tam na zawodników czeka piach, sekcje kamieniste, szuter i wydmy. 

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Jeremy Clarkson – kompilacja dzwonów świeżo upieczonego dziadka [wideo]

Jeremy Clarkson dzwony crash compilation
Jeremy Clarkson - postać, ikona, celebryta. Kiedyś po incydencie na planie "wyleciał" z BBC, ostatnio wyrzucił go...

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here