Euro RX w Höljes wygrywa Marklund po dyskwalifikacji Solberga

Drugą rundę Mistrzostw Europy Rallycross dywizji RX1 wygrywa Peter Solberg. Trzy godziny później zostaje zdyskwalifikowany przez sędziów. W takich okolicznościach wygrywa Marklund, który po zwycięstwie w Nyirad i Höljes umacnia się na pierwszej pozycji. Damian Litwinowicz w finale Euro RX3 również dostaje dyskwalifikację.

Euro RX1

Trzy godziny po ostatnim wyścigu w Höljes wyniki dywizji Euro RX1 zostały skorygowane.  Oliver Solberg, który wygrał finał został zdyskwalifikowany. W jego Hyundaiu i20 płyta chroniąca podwozie była o trzy kilogramy cięższa niż pozwalają na to przepisy. W takich okolicznościach Anton Marklund odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie. Na drugie miejsce wskoczył Jean Baptiste Dubourg a trzecie Andreasem Bakkerud. Johan Kristoffersson zajął czwarte miejsce, Oliver Solberg spadł na piąte miejsce.

1. Anton MARKLUND – Hyundai i20
  2. Jean Baptiste DUBOURG – Peugeot 208
  3.  Andreas BAKKERUD – Audi S1

Euro RX3

W kategorii Euro RX3 z bardzo dobrej strony pokazał się Marius Solberg Hansen, który całe zawody jechał dobrym tempem, a w półfinale odparł ataki Damiana Litwinowicza. Litwinowicz dwoił się i troił aby wskoczyć na podium i zdobyć cenne punkty. Niestety wyprzedził jednego z rywali gdy na torze obowiązywała żółta flaga i został zdyskwalifikowany. Drugie miejsce zajął Kobe Pauwels a trzecie Joao Ribeiro.

Marcin Gagacki zakończył zawody w półfinale w którym przyjechał na metę jako czwarty, a w całych zawodach zajął 12 miejsce. Dariuszowi Toplewskiemu nie udało się awansować do półfinału, zajął miejsce 23 w klasyfikacji zawodów.