środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościEuro RX w Höljes wygrywa Marklund po dyskwalifikacji Solberga

Euro RX w Höljes wygrywa Marklund po dyskwalifikacji Solberga

Drugą rundę Mistrzostw Europy Rallycross dywizji RX1 wygrywa Peter Solberg. Trzy godziny później zostaje zdyskwalifikowany przez sędziów. W takich okolicznościach wygrywa Marklund, który po zwycięstwie w Nyirad i Höljes umacnia się na pierwszej pozycji. Damian Litwinowicz w finale Euro RX3 również dostaje dyskwalifikację.

Euro RX1

Trzy godziny po ostatnim wyścigu w Höljes wyniki dywizji Euro RX1 zostały skorygowane.  Oliver Solberg, który wygrał finał został zdyskwalifikowany. W jego Hyundaiu i20 płyta chroniąca podwozie była o trzy kilogramy cięższa niż pozwalają na to przepisy. W takich okolicznościach Anton Marklund odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie. Na drugie miejsce wskoczył Jean Baptiste Dubourg a trzecie Andreasem Bakkerud. Johan Kristoffersson zajął czwarte miejsce, Oliver Solberg spadł na piąte miejsce.

  1. Anton MARKLUND – Hyundai i20
  2. Jean Baptiste DUBOURG – Peugeot 208
  3.  Andreas BAKKERUD – Audi S1

fot. fiaworldrallycross.com

Zobacz też: Guanyu Zhou: Koszmarny wypadek na Silverstone [WIDEO]

Euro RX3

W kategorii Euro RX3 z bardzo dobrej strony pokazał się Marius Solberg Hansen, który całe zawody jechał dobrym tempem, a w półfinale odparł ataki Damiana Litwinowicza. Litwinowicz dwoił się i troił aby wskoczyć na podium i zdobyć cenne punkty. Niestety wyprzedził jednego z rywali gdy na torze obowiązywała żółta flaga i został zdyskwalifikowany. Drugie miejsce zajął Kobe Pauwels a trzecie Joao Ribeiro.

Marcin Gagacki zakończył zawody w półfinale w którym przyjechał na metę jako czwarty, a w całych zawodach zajął 12 miejsce. Dariuszowi Toplewskiemu nie udało się awansować do półfinału, zajął miejsce 23 w klasyfikacji zawodów.

  1. Marius SOLBERG HANSEN – Škoda Fabia
  2.  Kobe PAUWELS – Audi A1
  3. João RIBEIRO – Audi A1

Polacy:

12. Marcin Gagacki – Ford Fiesta

23. Dariusz Toplewski – Ford Fiesta

Damian Litwinowicz – niesklasyfikowany

fot. profil Facebook Damian Litwinowicz

World RX2e

W elektrycznych mistrzostwach FIA RX2e wygrał mający zaledwie 16 lat Viktor Vranckx. Przez całe zawody dyktował tempo i powstrzymał w domowym wyścigu ataki Nilsa Anderssona. Trzecie miejsce zdobył Isak Sjökvist.

  1.  Viktor VRANCKX
  2.  Nils ANDERSSON
  3. Isak SJÖKVIST

fot. fiaworldrallycross.com

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE