wtorek, 28 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościEvoTech po Rajdzie Valasska - plan zrealizowany w 100%

EvoTech po Rajdzie Valasska – plan zrealizowany w 100%

Dokładnie miesiąc przed rozpoczęciem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wystartował sezon czeskiego czempionatu. 37. Kowax Valasska Rally ValMez było doskonałą okazją do przygotowania się do rywalizacji w Świdnicy. Na takie rozwiązanie zdecydował się miedzy innymi Łukasz Lewandowski, który wspólnie z Piotrem Białowąsem dołączyli do grupy samochodów 2WD. „Ośka” była na Valassce wyjątkowo mocno obsadzona, a Łukasz miał w swojej grupie ponad 25 rywali, a w tym także dwie kolejne załogi z Polski. Założony plan treningowy udało się w pełni zrealizować, ale cieszy także tempo i równa jazda. Załoga Peugeota 208 R2 obsługiwanego przez EvoTech, na trudnych i technicznych drogach wschodnich Moraw osiągnęła metę rajdu w czołowej dziesiątce 2WD.

 Foto 01 - Lewandowski

Tempo, jakie utrzymywali pozwoliło wywieź z tego weekendu nie tylko cenne doświadczenie, ale i dobry wynik. Chłopaki systematycznie notowali czasy w pierwszej dziesiątce Klasy 6 i całej mocno obsadzonej przez czeskich zawodników grupie 2WD. W obydwu etapach stoczyli też bardzo zacięty pojedynek z Maćkiem Lubiakiem. Łukasz był najszybszym Polakiem w „ośce” na porannym sobotnim odcinku testowym i taki wynik zanotował też na pięciu z 14 rozegranych odcinków – w tym także na OS 15, zamykającym cały rajd.

Foto 02 - Lewandowski

Paweł Wisełka (EvoTech): „Za nami pierwszy rajdowy weekend sezonu 2018. Dla Łukasza i Piotrka było to duże wyzwanie, z którym jednak bardzo dobrze sobie poradzili. Pierwszy zagraniczny start i debiut w Rajdzie Valassska zakończyli na mecie, prezentując równą, bezbłędną jazdę. Priorytetem było przejechanie jak największej liczby kilometrów i przygotowanie się do startu w Rajdzie Świdnickim, a szybkie, techniczne odcinki pierwszej czeskiej rundy dały nam do tego świetne warunki. Przez dwa dni zdobyliśmy wiele ważnych informacji i sprawdziliśmy kilka ustawień samochodu i opon, a to zaprocentuje w kolejnych startach w RSMP.”

Foto 03 - Lewandowski

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Track Day Trophy 2021 – 2 runda, Toruń

Track Day Trophy
To było godne pożegnanie cyklu Track Day Trophy z rundami lotniskowymi. Podczas zawodów na obiekcie Aeroklubu Pomorskiego...

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

NAJPOCZYTNIEJSZE