eWRC-results.com zamknięte dla kibiców

fot. Kovas Krisztan / eWRC-results.com

Twórcy platformy eWRC-results.com poinformowali, że zamykają dostęp dla szerokiego grona odbiorców do swojej ogromnej bazy danych. Mowa tutaj zarówno o bieżących wynikach jak i archiwum. Serwis przerwał swoje działanie po 16 latach!

Zespół eWRC-results.com posunął się do tak desperackiego ruchu z powodu wyczerpania funduszy i braku wsparcia. Nie udało się pozyskać także partnera czy sponsora strategicznego. Jednorazowe internetowe zrzutki pomagały tylko chwilowo. Ale jak przyznają prowadzący stronę to nie rola kibiców i fanów, aby brali na swoje finansowe barki działalność takiego serwisu.

„W ciągu 16 lat swojego istnienia projekt ten zebrał niesamowitą ilość danych rajdowych. Co najmniej 20 osób pracuje nad nim codziennie, także w weekendy, aby jak najszybciej mieć wszystkie nowe dane. Tylko w zeszłym roku dodaliśmy kolejne 350 000 zgłoszeń i 7 000 rajdów.”

Pomoc nie nadeszła także ze strony organizatorów mimo, że częściowo opierali oni swoje działanie na tej platformie.

„Oficjalne władze nas doceniają, ale nie widzą powodu, by nas wspierać. I oto nasz problem. Czujemy, że robimy coś za darmo, co inni wykorzystują w swojej działalności i zarabiają na tym pieniądze. A przynajmniej zaoszczędzają pieniądze, nie płacąc nikomu za zbieranie danych.”

Projekt na chwilę obecną nie został porzucony, a jedynie wstrzymany. Ma to na celu zwrócenie uwagi organizatorów, którzy nie dostrzegali problemu bo mimo wielu prób o wsparcie serwis działał. Warto dodać, że przez te lata swojej działalności eWRC-results.com był dostępny bezpłatnie.

„Jeszcze raz przepraszamy za to rozwiązanie, ale nie widzimy innego sposobu na zwrócenie uwagi na tę sytuację.”

 

Zobacz pełne oświadczenie