sobota, 25 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościExact Systems Race & Rally Team gotowy na Sienną

Exact Systems Race & Rally Team gotowy na Sienną

Zbliżający się weekend 5-7 czerwca na Czarnej Górze zaowocuje w wyścigowe emocje jakich dostarczą zawodnicy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, jacy pojawią się na trasie zawodów Sienna 2015.

Wśród 46 zawodników na liście zgłoszeń III i IV rundy widnieje trzech reprezentantów zespołu Exact Systems Race & Rally Team – Paweł Gos, Rafał Serafinowicz i Marcel Smela. Wszystkich trzech kierowców kibice mogli po raz pierwszy w tym roku zobaczyć na trasie 41 Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego w Załużu, jednak tym razem kierowcy pojadą na swoim terenie.

Po dwóch pierwszych rundach Rafał Serafinowicz zajmuje 2 miejsce w grupie A ze stratą 10 punktów do lidera. Tym razem do Siennej przyjedzie jako triumfator edycji 2014, a więc zapowiada się ostra walka z Mistrzem Polski grupy A z 2014 roku.

Paweł Gos, który swój debiut w GSMP podczas zawodów w Załużu nie zaliczy do udanego, w Siennej będzie miał okazję na swoim terenie powalczyć nie tylko z 7 zawodnikami zgłoszonymi w grupie C7, ale i ze swoim zespołowym kolegą Marcelem Smelą, który zadebiutuje w roli kierowcy w wyścigach górskich.

Zawody, które rozpoczynają się w piątek 5 czerwca pod Apartamentami Czarna Góra, na sobotę i niedzielę przeniosą się w okolice Puchaczówki, gdzie jak co roku tłumnie zbierają się kibice.

Rafal-Serafinowicz

Paweł Gos:

Nie ma co ukrywać, że w Załużu zbyt wiele nie pojeździłem. Teraz auto jest gotowe, a ja zmieniłem nieco technikę zmiany biegów i liczę na to że silnik wytrzyma dłużej. Mam 8 samochodów w grupie C7, tak więc walka zapowiada się wyśmienita podczas zawodów w Siennej. Najciekawsze będzie jednak starcie z moim zespołowym kolegą Marcelem, który jedzie identycznym samochodem. Na taką rywalizację czekam w tym sezonie. Moje tegoroczne występy w GSMP to zdecydowanie droga do rajdów. Dlatego cieszę się, że możemy ścigać się na Czarnej Górze, ponieważ trasa jest typowo rajdowa. Na dolnej części można stracić najwięcej, albo też zyskać. Kto nie odpuści ten zyska. Góra to wolniejsza partia, ale techniczna. Nasz zespół Exact Systems Race & Rally Team mocno się rozwija i w tych zawodach wystawiamy 3 samochody. Marcel skupi się na rajdach terenowych w tym sezonie, więc jego przygoda z GSMP to raczej zabawa i sprawdzenie swoich możliwości. Naszym liderem jest Rafał Serafinowicz, który w ubiegłym roku wygrał ten wyścig, a w Załużu był bardzo wysoko w generalce. Trasę w Siennej poznałem podczas rekonesansu i czują się dobrze przygotowany do tego startu. Dolny Śląsk to miejsce z którego pochodzimy, dlatego liczymy na dużą liczbę naszych kibiców, którzy powinni dopingować nas podczas tego weekendu.

Smela

Rafał Serafinowicz:

W Siennej wystąpię po raz pierwszy w nowych barwach zespołu Exact Systems Race & Rally Team. W tym roku jest mocna konkurencja, ale jak pokazały zawody w Załużu, mogę walczyć o najwyższe pozycje. Cały czas jestem w ruchu od Załuża. Mam trzy samochody do przygotowania, które na Czarnej Górze powinny być bardzo szybkie. W 2014 roku wygrałem dolnośląskie rundy GSMP w grupie A, dlatego mój apetyt jest duży. Trasa jest szybka i bardzo fajna. Dół mocno straszy, a gó®a jest techniczna. Trzeba mocno przestawić swoje tępo tuż za Puchaczówką. Zarówno indywidualnie jak i zepsołowo jedziemy już w sobotę i niedzielę po puchary, dlatego zapraszam wszystkich kibiców do gorącego dopingu.

Gos

Marcel Smela:

W ten weekend wystartuję po raz pierwszy w cyklu GSMP. Pierwsze zawody jako samochód zero zaliczyłem podczas Załuża i bardzo mi się spodobało w wyścigach górskich. Przygotowywałem się do tego występu od dłuższego czasu. Wykonałem dobre rozpoznanie. Dokładnie zapamiętałem 22 zakręty prowadzące do Przełęczy Puchaczówka. To duże wyzwanie dla mnie, ponieważ trasa jest szybka. Odcinek jest bardzo rajdowy i to nie Załuż, gdzie każdy zakręt jest identyczny. Dół jest na przełamanie, góra to typowe agrafki. Po pierwszym przejeździe tego odcinka stwierdziłem, że nie da się tego zapamiętać. Ale teraz po kilkunastokrotnym przejeździe twierdzę, że to jedna z najlepszych tras. Samochody zespołu Exact Systems Race & Rally Team są dobrze przygotowane, a ja odpoczywam do jutra i ruszam z Wrocławia na debiut. To nasz domowy wyścig, dlatego chcemy zaprosić wszystkich naszych fanów do Siennej na III i IV rundę GSMP. Rozesłaliśmy również sporo maili z informacją o naszym starcie, dlatego liczymy, że na trasie spotkamy wielu naszych kibiców.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Szymon Ładniak debiutuje w Ferrari Challenge

Szymon Ładniak rozpoczyna rywalizacje w prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe. Po imponujących testach przedsezonowych na Hockenheim kierowca...

Matulka i Dymurski zainaugurują współpracę w Memoriale

Zespoły i załogi są już w pełnej gotowości do sportowego sezonu 2023, a najbliższą okazją do rywalizacji...

Rusza drugi sezon pucharu Toyota GR Cup

TOYOTA GAZOO Racing Polska rozpoczyna drugi sezon markowego pucharu Toyota GR Cup dla miłośników sportowych aut Toyoty,...

Artur Równiatka: „Mistrzostwo Tarmaca smakuje jak RSMP”

Artur Równiatka jest wręcz książkowym przykładem na to, że nic nie przychodzi łatwo, zaś każdy sukces wymaga...

Pitlane – elektryfikacja, którą pokochasz

Pitlane
Z czym kojarzy się Wam pojęcie elektryfikacji? Z domniemaną "ekologią'', której pod żadnym pozorem nie wolno zakwestionować?...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here