piątek, 19 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościExtreme E: Szansa dla żółtodziobów

Extreme E: Szansa dla żółtodziobów

Extreme E, seria terenowych wyścigów pojazdów elektrycznych, stworzona w celu podniesienia świadomości na temat zmian klimatycznych, ogłosiła dziś test Rookie Invitational, który ma na celu odkrycie młodych talentów.

Rookie Invitational odbędzie się w poniedziałek 25 października 2021 r., po czwartej rundzie inauguracyjnego sezonu Extreme E na Sardynii we Włoszech. Każdy z dziewięciu zespołów Extreme E będzie mógł przetestować na Rookie Invitational dwóch kierowców, jednego mężczyznę i jedną kobietę, aby dać większej liczbie kierowców szansę na rozwój w świecie profesjonalnych sportów motorowych, a także dołączenie do wyścigów samochodów elektrycznych.

Każda drużyna wybierze kierowców, których wcieli do swoich zespołów na czas trwania Island X Prix na Sardynii. Kierowcy biorący udział w Rookie Invitational będą mieli przydzielony czas treningowy w samochodzie przed ukończeniem czasowych okrążeń trasy. W międzyczasie na torze Extreme E będzie gospodarzem szeregu warsztatów poświęconych karierze w profesjonalnym sporcie motorowym kierowców z serii, w tym zwycięzcy Rajdu Dakar 2001 i kierowcy ABT CUPRA XE, Jutcie Kleinschmidt.

Alejandro Agag, dyrektor generalny i założyciel Extreme E, powiedział: „Z przyjemnością ogłaszam Rookie Invitational podczas przedostatniego X Prix sezonu 1. Jego celem jest zaoferowanie kierowcom zainteresowanym rywalizacją w Extreme E nie tylko możliwości poprowadzenia auta, ale zagłębienia się w naszej wyjątkowej serii. Pomysł zrodził się z różnych rozmów z naszymi zespołami, które zauważyły lukę w talentach – zwłaszcza wśród kobiet kierowców – więc chcieliśmy zorganizować ten dzień testów, aby dać większej liczbie zawodników możliwość, by usiąść za kierownicą naszego całkowicie elektrycznego ODYSSEY 21. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, których kierowców wybiorą zespoły, a także bogactwa talentów, które potrzebują tylko okazji, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami”.

Jutta Kleinschmidt, kierowca ABT CUPRA XE i przewodnicząca Komisji FIA Women in Motorsport Cross Country Rally Commission, powiedziała: „Jestem bardzo szczęśliwa, że ​​tak wiele kobiet kierowców ma szansę ścigać się w Extreme E. Seria jest jedyną imprezą sportów motorowych, w której mężczyźni i kobiety są mieszani 50/50. Dzięki serii, a teraz Rookie Invitational, mamy szansę odkryć jeszcze więcej talentów kobiecych. To ogromna szansa dla wszystkich kierowców marzących o rywalizacji w Extreme E, którzy chcą udowodnić swoje umiejętności i talent. Jestem bardzo podekscytowana i czekam na wiele zgłoszeń. To dla mnie zaszczyt być częścią programu testowego i mieć możliwość podzielenia się swoją wiedzą z mojego wieloletniego doświadczenia.

Kierowcy zainteresowani udziałem w Rookie Invitational mogą się zgłaszać do 1 października 2021 r.

Fot. Extreme E

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WRC Rajd Belgii 2022, piątek – relacja na żywo

Czempionat Rajdowych Mistrzostw Świata WRC powraca na belgijskie asfalty. Po wczorajszych treningach, rozpoczynamy walkę na poważnie! W...

Władze F1 zajęły stanowisko w sprawie Rosji. Wszystko jest już jasne

GP Rosji
Władze Formuły 1 kierują się kwestiami finansowymi przy podejmowaniu decyzji biznesowych. To częsty zarzut w kierunku osób...

Honda planuje powrót do F1! Do jakiego zespołu dołączy?

Honda wróci do F1?
Honda może dołączyć do Porsche i Audi, które lada moment potwierdzą swój akces do F1 od 2026...

Unitel Mazda MX-5 Cup Poland pierwszy raz za granicą

Siódma i ósma runda wyścigowego pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland odbędzie się na torze Slovakiaring, 40...

Szymon Ładniak gotowy do walki na Lausitzringu

„Chcę wygrywać w klasyfikacji juniorskiej i generalnej”, zapowiada Szymon Ładniak przed startem na DEKRA Lausitzringu. Na lublinianina...

NAJPOCZYTNIEJSZE