wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościExtreme E: Szansa dla żółtodziobów

Extreme E: Szansa dla żółtodziobów

Extreme E, seria terenowych wyścigów pojazdów elektrycznych, stworzona w celu podniesienia świadomości na temat zmian klimatycznych, ogłosiła dziś test Rookie Invitational, który ma na celu odkrycie młodych talentów.

Rookie Invitational odbędzie się w poniedziałek 25 października 2021 r., po czwartej rundzie inauguracyjnego sezonu Extreme E na Sardynii we Włoszech. Każdy z dziewięciu zespołów Extreme E będzie mógł przetestować na Rookie Invitational dwóch kierowców, jednego mężczyznę i jedną kobietę, aby dać większej liczbie kierowców szansę na rozwój w świecie profesjonalnych sportów motorowych, a także dołączenie do wyścigów samochodów elektrycznych.

Każda drużyna wybierze kierowców, których wcieli do swoich zespołów na czas trwania Island X Prix na Sardynii. Kierowcy biorący udział w Rookie Invitational będą mieli przydzielony czas treningowy w samochodzie przed ukończeniem czasowych okrążeń trasy. W międzyczasie na torze Extreme E będzie gospodarzem szeregu warsztatów poświęconych karierze w profesjonalnym sporcie motorowym kierowców z serii, w tym zwycięzcy Rajdu Dakar 2001 i kierowcy ABT CUPRA XE, Jutcie Kleinschmidt.

Alejandro Agag, dyrektor generalny i założyciel Extreme E, powiedział: „Z przyjemnością ogłaszam Rookie Invitational podczas przedostatniego X Prix sezonu 1. Jego celem jest zaoferowanie kierowcom zainteresowanym rywalizacją w Extreme E nie tylko możliwości poprowadzenia auta, ale zagłębienia się w naszej wyjątkowej serii. Pomysł zrodził się z różnych rozmów z naszymi zespołami, które zauważyły lukę w talentach – zwłaszcza wśród kobiet kierowców – więc chcieliśmy zorganizować ten dzień testów, aby dać większej liczbie zawodników możliwość, by usiąść za kierownicą naszego całkowicie elektrycznego ODYSSEY 21. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, których kierowców wybiorą zespoły, a także bogactwa talentów, które potrzebują tylko okazji, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami”.

Jutta Kleinschmidt, kierowca ABT CUPRA XE i przewodnicząca Komisji FIA Women in Motorsport Cross Country Rally Commission, powiedziała: „Jestem bardzo szczęśliwa, że ​​tak wiele kobiet kierowców ma szansę ścigać się w Extreme E. Seria jest jedyną imprezą sportów motorowych, w której mężczyźni i kobiety są mieszani 50/50. Dzięki serii, a teraz Rookie Invitational, mamy szansę odkryć jeszcze więcej talentów kobiecych. To ogromna szansa dla wszystkich kierowców marzących o rywalizacji w Extreme E, którzy chcą udowodnić swoje umiejętności i talent. Jestem bardzo podekscytowana i czekam na wiele zgłoszeń. To dla mnie zaszczyt być częścią programu testowego i mieć możliwość podzielenia się swoją wiedzą z mojego wieloletniego doświadczenia.

Kierowcy zainteresowani udziałem w Rookie Invitational mogą się zgłaszać do 1 października 2021 r.

Fot. Extreme E

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE