środa, 30 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEF1: Alex Albon po operacji wylądował na oddziale intensywnej terapii

F1: Alex Albon po operacji wylądował na oddziale intensywnej terapii

Zespół Formuły 1, Wiliams Racing wydał oświadczenie, z którego wynika, że Alex Albon po operacji doznał powikłań anestezjologicznych i został przeniesiony na oddział intensywnej terapii.

W oświadczeniu zespołu Wiliams Racing czytamy:

„W związku z diagnozą zapalenia wyrostka robaczkowego Alexa Albona, rankiem w sobotę 10 września został on przyjęty do szpitala San Gerardo na leczenie. W sobotę w porze lunchu przeszedł udaną operację laparoskopową.

Po operacji Alex doznał nieoczekiwanych pooperacyjnych powikłań anestezjologicznych, które doprowadziły do ​​niewydolności oddechowej, znanego, ale rzadkiego powikłania. Został ponownie zaintubowany i przeniesiony na oddział intensywnej terapii.

W nocy jego stan się znacznie poprawił  i wczoraj rano mógł zostać odłączony od respiratora. Został przeniesiony na oddział ogólny i prawdopodobnie jutro wróci do domu.

Nie było innych komplikacji. Alex koncentruje się na regeneracji i przygotowaniu przed Grand Prix Singapuru, które odbędzie się w tym miesiącu.

Alex chciałby podziękować za doskonałą opiekę i wsparcie, które otrzymał, w tym od zespołów pielęgniarskich, anestezjologicznych i OIOM w Osperdale San Gerardo – ASST Monza, zespołu medycznego FIA, jego trenera wydajności Patricka Hardinga, zespołu Williams Racing i dr Luke’a Bennetta od HINTSA Performance.”

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zmiana w harmonogramie Barbórki 2022 – wcześniej zaczynamy

Organizator poinformował o zmianie harmonogramu 60 Rajdu Barbórka 2022. Zaczynamy wcześniej niż pierwotnie planowano. Chodzi o uzyskanie...

Rajd Wikinga 2022 – SPINS & SIDEWAYS by GRBrally

Grupa Rajdowa Brodacz tradycyjnie uchwyciła kluczowe elementy wydarzenia. Zapraszamy na kompilację najciekawszych ujęć z 7 Rajdy Wikinga...

Kosmiczne barwy, ale start Kajetanowicza niepewny

W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka – wydarzenie, które ma obowiązkowe miejsce w kalendarzu każdego...

Bracia Szeja z Katowicami w Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka zakończy sezon rajdowy w Polsce. Na trasie najbardziej medialnej imprezy motorsportowej w naszym kraju nie...

Mattia Binotto oficjalnie odchodzi z Ferrari. Co z następcą?

Mattia Binotto
Mattia Binotto – szef zespołu F1 Ferrari, opuszcza ekipę z Maranello wraz z końcem tego roku. Po...

NAJPOCZYTNIEJSZE