wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEF1: Porsche kupuje 50% udziałów Red Bulla

F1: Porsche kupuje 50% udziałów Red Bulla

Porsche ma pojawić się w Formule 1 od początku sezony 2026 na zasadzie mocnej współpracy z zespołem Red Bull Racing. Według umowy niemiecki koncern ma przejąć 50% udziałów zespołu Czerwonego Byka.

Zarówno Porsche jak i Red Bull Racing to ogromne firmy. Przy podpisywaniu umów takich potentatów potrzeba jest zgoda Komisji Europejskiej oraz urzędów antymonopolowych w 20 krajach spoza Unii Europejskiej. Na mocy tej umowy Porsche AG ma wejść w 10-letnią współpracę z zespołem F1, która obejmuje pozyskanie 50% udziałów w Red Bull Technology.

Zobacz też: Sebastian Vettel odchodzi z Formuły 1!

Obie firmy oficjalnie miały ogłosić porozumienie podczas weekendu Grand Prix Austrii, jednak się to nie stało, ponieważ FIA nie potwierdziła ostatecznej wersji przepisów układów napędowych na sezon 2026. Dla tego Porsche postanowiło poczekać do momentu, aż nowe regulacje zostaną oficjalnie potwierdzone ze strony FIA. Ma to się odbyć 29 lipca podczas posiedzenia Światowej Rady Sportów Motorowych FIA WMSC. Jeżeli tak się stanie to Porsche i Red Bull oficjalnie ogłoszą współpracę 4 sierpnia.

 

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

Maksymiuk na Maxa!: Płacz i płać, kibicu Formuły 1

Jestem wkurzony. Bardzo wkurzony. A od marca 2023 roku będę jeszcze bardziej wkurzony! Dlaczego? Dlatego, że nie...

Niefortunne przejęzyczenie podczas transmisji F1

Komentowanie na żywo i przekazywanie emocji towarzyszących F1 to naprawdę niełatwe zadanie, które wymaga pełnego skupienia, opanowania...

NAJPOCZYTNIEJSZE