Guanyu Zhou: Koszmarny wypadek na Silverstone [WIDEO]

Chwilę po starcie GP Wielkiej Brytanii, na jednym z pierwszych zakrętów toru Silverstone doszło do karambolu z udziałem kilku bolidów. W zdarzeniu uczestniczyli Guanyu Zhou, George Russell, Yuki Tsunoda, Esteban Ocon i Alexander Albon. Jednak najbardziej ze wszystkich ucierpiał kierowca Alfa Romeo F1 Team Orlen.

Bolid prowadzony przez chińskiego kierowcę przewrócił się do góry kołami, a następnie przez kilkadziesiąt metrów szorował po asfalcie. Na końcu z impetem zatrzymał się na bandach ochronnych. To wszystko na oczach tysięcy kibiców znajdujących się w pierwszym sektorze toru.

Amatorskie nagranie wrzucone na Twittera w ciągu kilkudziesięciu minut zdobyło miliony wyświetleń. Na szczęście Guanyu Zhou nie stało się nic poważnego, a pod koniec wyścigu nawet pojawił się w padoku, zaraz po tym jak przeszedł wszelkie niezbędne badania. Wyścig wznowiono kilkadziesiąt minut po tym makabrycznie wyglądającym zdarzeniu.

Zobacz: GP Wielkiej Brytanii: Wielkie emocje, koszmarny wypadek i niezrozumiałe decyzje

„Mam nadzieję, że wszystko w porządku z Zhou po tym wypadku. Na żywo wyglądało to dużo gorzej” – napisała użytkowniczka Twittera „taaaanxo”. Opublikowała w sieci film nakręcony wprost z trybuny znajdującej się przy feralnym zakręcie na torze Silverstone.