środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyFabia Rally2 Andreasa Mikkelsena na sprzedaż

Fabia Rally2 Andreasa Mikkelsena na sprzedaż

Przeglądając motorsportowy rynek wtórny można czasami natknąć się na bardzo łakome kąski. Znaleziona przez nas aukcja jest tego najlepszym przykładem. Na sprzedaż trafiła właśnie Skoda Fabia Rally2, była maszyna Andreasa Mikkelsena. Jednak śledząc historię tego auta można stwierdzić, że to dosyć… pechowy wóz.

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że „fabryczny” kierowca ekipy Skoda Motorsport, Andreas Mikkelsen, szykuje się powoli do zmiany rajdowego oręża. Po tegorocznej premierze Fabii RS Rally2 oficjalny debiut w warunkach „bojowych” był wyłącznie kwestią czasu. Mikkelsen sprawdził pojazd w charakterze auta funkcyjnego na trasie 49. Rally Bohemia, co znacznie podsyciło plotki o rychłej przesiadce lidera tabeli WRC2 do nowszej konstrukcji. Ale mimo oczywistej gotowości samochodu do rywalizacji na najwyższych szczeblach, Norweg nadal korzysta z obecnej, zmodernizowanej generacji Fabii. W sieci pojawiła się jednak kolejna zapowiedź zmian. Skoda Andreasa obsługiwana przez stajnię Toksport trafiła na sprzedaż.

Na aukcję wystawiono Skodę Fabię Rally2 w specyfikacji „evo”, numer nadwozia #182. W ogłoszeniu nie podano ceny, stwierdzono jedynie, że to jedna z „najświeższych” Fabii na rynku, i że jej poprzednim właścicielem był właśnie Mikkelsen. Faktycznie, jeżeli dogłębnie sprawdzimy historię samochodu, przedmiot aukcji ma za sobą jedynie… trzy starty. Choć każdy z nich był naprawdę pechowy. Konstrukcja #182 wystartowała na szutrach Sardynii oraz w Portugalii (Andreas Mikkelsen, awaria wadliwych filtrów powietrza). Następnie auto trafiło pod skrzydła Marco Bulacii, który rozbił maszynę w niedawno zakończonym Rajdzie Estonii. Trzy starty i ani jednej mety… Samochód o numerach rejestracyjnych AW TS 361 został sprzedany firmie KG Motorsport, która od razu wystawiła pojazd na kolejną aukcję.

fot. Andreas Mikkelsen – oficjalny profil Facebook

Strategiczna batalia

Andreas Mikkelsen jest liderem klasyfikacji WRC2 Rajdowych Mistrzostw Świata. Norweg zgromadził 79 punktów i o zaledwie 3 oczka wyprzedza Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Obrońca tytułu nie jest jednak zadowolony z obecnego przebiegu sezonu. Mikkelsen nie ukończył dwóch imprez z powodu awarii samochodu, co znacznie utrudnia próbę utrzymania się na szczycie WRC2. Do tego Andreas narzeka na formułę rywalizacji, mówiąc wprost o strategicznej przewadze Kajetana oraz nierównych szansach. Kierowca Toksportu ma jednak asa w rękawie. Już niebawem w jego ręce powinna trafić zupełnie nowa konstrukcja z Mlada Boleslav – model Fabia RS Rally2. Samochód jest już gotowy, Norweg miał okazję testować najnowszą, rajdową generację Skody na czeskich oesach. Pytanie, czy wyraźna przewaga sprzętowa wystarczy, aby zachować mistrzowską koronę?

Ogłoszenie sprzedaży Fabii Rally2 evo Andreasa znajdziecie na stronie Motorsport Auctions.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE