Falstart Mistrzostw Europy Rallycross. 1 runda we Francji odwołana

Inauguracyjna runda Mistrzostw Europy Rallycross 2024, która miała odbyć się w kolejny weekend we Francji została odwołana. Dzisiaj promotor serii wydał krótkie oświadczenie w sprawie o której krążyły już plotki od kilku dni.

Niestety francuska federacja FFSA tydzień przed zawodami wycofała się z kalendarza Mistrzostw Europy. 8 i 9 czerwca na torze w Essay miała odbyć się pierwsza runda Mistrzostw Europy Rallycross. Tym sposobem sezon ruszy z opóźnieniem dopiero w Szwecji na torze Holjes na początku lipca, czyli w połowie roku.

Oficjalne oświadczenie promotora ERX:

„Promoter (RXP) jest zaskoczony i rozczarowany, że Euro RX of France na Circuit des Ducs w Essay – które miało się odbyć w dniach 8-9 czerwca – zostało niespodziewanie wycofane z Międzynarodowego Kalendarza Sportowego FIA na wniosek Fédération Française du Sport Automobile (FFSA), francuskiego krajowego organu zarządzającego sportem motorowym.

RXP podziela ogromne rozczarowanie i frustrację partnerów, zawodników, fanów oraz zespołu na torze w Essay, którzy pracowali niestrudzenie nad tym projektem przez wiele miesięcy.

Czekaliśmy na udane i przyjemne wydarzenie, które miało oznaczać powrót Essay do europejskich rozgrywek po raz pierwszy od 13 lat, z pełną stawką w Euro RX1 i wieloma znanymi francuskimi kierowcami na starcie.

Euro RX of France miało otworzyć sezon 2024 dla Euro RX1, Euro RX3 i RX2e. Kampania rozpocznie się teraz od Ferratum World RX of Sweden w Höljes – rallycrossowego 'Magic Weekend’ – w dniach 6-7 lipca.”