niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościFast & Furious 10 - saga trwa - to już 20 lat

Fast & Furious 10 – saga trwa – to już 20 lat

Wytwórnia Universal chce do ostatniej kropli oleju i benzyny wycisnąć „dynastię” filmu Szybcy i Wściekli. Pierwsza część zadebiutowała ponad 20 lat temu. Teraz na horyzoncie pojawia się część dziesiąta.

Reżyserzy muszą się już mocno na główkować jak wmieszać głównych bohaterów w kolejne niebezpieczeństwo z którego będą mogli wyjść obronną ręką. Film w 2001 roku wszedł przebojem do kin, bo przedstawiał coś nowego i niedostępnego czyli środowisko nielegalnych wyścigów w Ameryce. Sensacja osadzona w klimacie samochodowym chwyciła od razu, chociaż szybko pojawiły się zastrzeżenia co do pokazywanych aut, wizualizacji odczucia prędkości, ilości biegów w autach, nitro i ogólnie zbliżenia się do jakiejkolwiek autentyczności w scenach pościgowych.

Środowisko samochodowe, tym bardziej motorsportowe szybko wypunktowało oryginał jak i kolejne części. Jednak w zasadzie film ten widział każdy. Trochę z ciekawości, trochę z konieczności bo puszczany jest co chwila na wszystkich kanałach.

Niestety wytwórnia po około 3 części znacznie skręciła ze scenariuszami kolejnych części sagi ograniczając wątek samochodowy do minimum, a skupiając się na sensacji, strzelaniu i bijatyce. Na pewno było to poprzedzone badaniami i analizami, jednak każdą kolejną część oglądało się już coraz trudniej. Kiedy już po śmierci, w świecie realnym, jednego z dwóch głównych aktorów i zmartwychwstaniu, w świecie filmowym, jednej z głównych bohaterek myśleliśmy, że to koniec i rodzina Torreto będzie mogła wreszcie żyć w spokoju, pojawia się część dziesiąta. Autorzy cofają się do akcji z części nr yyyyy….., którejś z poprzednich, i wyciągają teraz bohatera trzecioplanowego do roli głównego złego charakteru. I tak kręci się właśnie część dziesiąta.

Z powyższego trailera dowiecie się wszystkiego co kluczowe. Film na pewno będzie pełen akcji, strzelania i ładnych dziewczyn. Zobaczymy wszystkich bohaterów znanych z poprzednich części, będzie sentymentalnie i jeszcze bardziej rodzinnie. Z finałową oceną należy wstrzymać się do premiery, jednak osobiście nie spodziewamy się przełomu. Premiera zaplanowana została na 19 maja.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here