Fenomenalny debiut w WSMP

375

Podczas niedzielnych Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrana została II runda BMW IS CUP, którą wygrał najmłodszy uczestnik – Mateusz Tokarski.

17-letni kierowca wyścigowy wystartował z 14 pozycji, a przejechał linię mety jako pierwszy z 4 sekundową przewagą nad Mateuszem Bartkowiakiem! Tym samym zostawiając za sobą ponad 20 zawodników – takiej akcji w historii cyklu BMW IS CUP na poznańskim torze jeszcze nie było. Członek Alles Supercar Racing Team pokonał kilkunastu dużo bardziej doświadczonych kierowców, posiadających już tytuły Mistrzów Polski! Rywalizacja między zawodnikami była niesamowicie zacięta, a debiutant z Automobilklubu Piast Dolnośląski pokazał, że ma ogromne umiejętności i jeszcze nie raz będziemy mieli okazję zobaczyć na co go stać. Otrzymany puchar za 1 miejsce już motywuje młodego zawodnika do podjęcia walki na torze w kolejnych rundach WSMP.