środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościFerrari 458 Italia w czeskiej policji. Będzie walczyć z piratami

Ferrari 458 Italia w czeskiej policji. Będzie walczyć z piratami

Flota samochodowa czeskiej policji powiększyła się o prawdziwy rarytas. Ferrari 458 Italia będzie walczyć z piratami drogowymi. Samochód został przejęty przez policję jako mienie pochodzące z działalności przestępczej.

Ferrari 458 Italia będzie wykorzystywane przez czeską policję między innymi do pościgów za skradzionymi samochodami, które przejeżdżają przez Republikę Czeską do innych państw.

Oprócz tego pomogą w walce z nielegalnymi wyścigami na publicznych drogach. W ciągu ostatnich lat tamtejsze władze zarejestrowały około 30 nielegalnych wyścigów, których trasa prowadziła przez Republikę Czeską.

Zobacz: Nowe nieoznakowane radiowozy w Policyjnej grupie Speed

Policjanci podkreślają, że w takich przypadkach przestępcy poruszają się pojazdami o ekstremalnych osiągach. Dlatego zwykłe radiowozy policji nie mogą z nimi konkurować. Ferrari zarekwirowane przez policję jest jednym z wielu pojazdów, które trafiają w ręce policji.

Tylko w 2021 roku policja zarekwirowała około 900 samochodów. Większość z nich sprzedano, żeby pokryć szkody wyrządzane przez przestępców. Niektóre z pojazdów – jak Ferrari – wcielono do policji.

Przeczytaj: Policja szukała „jelenia” na mandat? [WIDEO]

Przed podjęciem pracy w strukturach policji Ferrari odpowiednio przygotowano do służby. Cała operacja polegająca na doposażeniu w niezbędne elementy kosztowała 300 tys. koron, co w przeliczeniu daje ok. 12 tys. euro. Dodatkowe 5 tys. euro wydano na serwis pojazdu, który przez 10 lat stał nieużywany.

Ferrari 458 Italia to kolejny, ciekawy samochód, który zasilił policyjną flotę u naszych południowych sąsiadów. Dosłownie kilka dni temu czeska policja pochwaliła się w internecie odbiorem kilkudziesięciu egzemplarzy BMW 540i xDrive Touring z silnikiem o mocy 333 KM. Samochody będą patrolować najpopularniejsze trasy na terenie Czech.

 

 

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE