czwartek, 30 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościFIA CEZ Rallycross w Melk z Polakami

FIA CEZ Rallycross w Melk z Polakami

Kolejny epizod zmagań w cyklu FIA CEZ Rallycross odbędzie się w pierwszy weekend września na torze Melk w Austrii. To nowoczesny obiekt na wzgórzu, który ma dodatkowo wytyczone sekcje szutrowe dla serii rallycross.

W najmocniejszej klasie odbędzie się kolejne starcie Zbyszka Staniszewskiego (Ford Fiesta) i Alesa Fucika (VW Polo). Polak ma przewagą punktową więc plan minimum to zdobyć jak najwięcej punktów. Ale znając temperament Zbyszka Staniszewskiego na pewno będzie próbował wmieszać się w walkę o zwycięstwo.

Rallycross MPRC/CEZ Melk 2011

Do walki może włączyć się także utytułowany lokalny zawodnik czyli Alois Holler w Fordzie Fiesta. W stawce SuperCars swój udział zapowiedział także Łukasz Złotnicki w Fieście Proto.

Zobacz także: Lista zgłoszeń na Melk

Dwóch polaków zobaczymy w Super TouringCars +2000 czyli odpowiednikowi naszego krajowego SN2000+. Tutaj w stawce 14 aut zmierzą się Sławomir Wołoch i Tomasz Łyszkowicz. Obaj startujący w autach BMW.

W Super TouringCars -2000 Jakub Kowalczyk (Honda Civic) ponownie stoczy pojedynek z Romanem Castoralem (Opel Astra) w walce o tytuł w klasie. Konrad Gryz, startujący Peugeotem 106, za to będzie musiał zmierzyć się z rekordową liczbą konkurentów, bo aż z 15 autami w Super Touring Cars -16000.

Plan toru w Melk:

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

61 Rajd Barbórka – harmonogram i informator

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

Rally and Race Team na podium Rajdu Wikinga i „generalki” MSP Rally Trophy!

Rally
Mamy to! Nasza redakcyjna drużyna dokonała "niemożliwego'', stając na podium BSK Tech 8. Rajdu Wikinga - finałowej...

Damian Boncela i Jacek Wasilewski – Mistrzowie RN3 gotowi do Rajdu Barbórka

Damian Boncela, Jacek Wasilewski
Damian Boncela i Jacek Wasilewski - Mistrzowie RN3 zakończą swój sezon podczas Barbórki Warszawskiej. Otrzymaliśmy wypowiedź po...

Wyścigi przestaną istnieć przez globalne ocieplenie

Trophée Andros to najsłynniejsze wyścigi samochodowe rozgrywane na lodzie. Zainaugurowany w 1990 roku cykl zakończy działalność w...

TOYOTA TEAM CLASSIC gotowa do Rajdu Barbórka

Załoga Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński wystartuje legendarną Toyotą Celica GT-Four w 61. Rajdzie Barbórka. Zawodnicy TOYOTA...

NAJPOCZYTNIEJSZE