poniedziałek, 17 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościFIA Motorsport Games z Polakami!

FIA Motorsport Games z Polakami!

Polski Związek Motorowy poinformował, że w październiku podczas Igrzysk Sportów Samochodowych wystawi polską kadrę. Na jej czele stanie Kuba Przygoński.

Będzie to już trzecia edycja zawodów FIA Motorsport Games organizowanych przez światową federację. Zawodnicy z całego świata reprezentując narodowe barwy biorą udział w każdej z dyscyplin motorsportu. Na torach oraz odcinkach specjalnych rywalizują przedstawiciele wyścigów płaskich (klasy GT, GT Touring, Endurance, samochodów turystycznych, Formuły 4), driftingu oraz rajdów samochodowych zarówno aut kategorii Rally2/4, jak także „historyków”.

W tym roku do grona aktualnych dyscyplin dołączy Autocross podzielony na dwie klasy, dla juniorów oraz seniorów. Nowością również będzie Auto Slalom natomiast inni zawodnicy staną do walki o laury w kartingu i wirtualnej odsłonie wyścigów (Digital).

Polska kadra wystąpi w dziewięciu kategoriach w tym rajdach samochodowych. Format tej dyscypliny będzie oparty na dwóch etapach, które obejmują łącznie ponad 140 kilometrów jazdy na czas. Harmonogram będzie składał się z pięciu różnych oesów w tym jednym na torze Paul Ricard, na którym corocznie odbywa się weeekend Grand Prix Formuły 1.

Dodatkowo dla załóg korzystających z aut klasy Rally2 będzie przewidziany limit dwunastu opon przez cały czas trwania zmagań. Z kolei zawodnicy startujący w samochodach Rally4 tylko po osiem sztuk.

Na przeciwko załóg korzystających z nowoczesnych konstrukcji staną zawodnicy w samochodach z lat 1970-81, podzielonych na dwie kategorie.

W najbliższym czasie Polski Związek Motorowy ogłosi pełny skład naszej kadry. Jeśli chodzi o rajdy samochodowe można obstawić Kajetana Kajetanowicza lub Miko Marczyka.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

DARVIT 9 Walimska Zimówka 22-23.01.2022

DARVIT 9 Walimska Zimówka
DARVIT 9 Walimska Zimówka - przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące imprezy, która odbędzie się na odcinkach...

SuperOES Tor Poznań – runda 6 – wyniki i on-board

SuperOES Tor Poznańa
SuperOES na Torze Poznań kończy sezon 2021 szóstą rundą, 15 stycznia 2022. W klasyfikacji generalnej znalazło się...

Hyundai, Ford i Toyota zaprezentowały hybrydowe auta WRC Rally1

Podczas oficjalnej prezentacji w Salzburgu w futurystycznym budynku należącym do Red Bulla - Hangar 7 auta hybrydowe...

3 rotorowy silnik wankla i 11.000rpm w Peugeocie 205

Terenowy Peugeot 205 Proto z centralnie zamontowanym 3 rotorowym silnikiem wankla 20B. Kręci się do 11.000 obrotów....

Ford Puma Rally1 Hybrid – testy przed Monte Carlo

Zimowe testy Forda Pumy Rally1 Hybrid przed Rajdem Monte Carlo 2022. A poniżej część druga z nocnym...

NAJPOCZYTNIEJSZE