piątek, 25 czerwca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności FIA Motorsport Games z Polakami!

FIA Motorsport Games z Polakami!

Polski Związek Motorowy poinformował, że w październiku podczas Igrzysk Sportów Samochodowych wystawi polską kadrę. Na jej czele stanie Kuba Przygoński.

Będzie to już trzecia edycja zawodów FIA Motorsport Games organizowanych przez światową federację. Zawodnicy z całego świata reprezentując narodowe barwy biorą udział w każdej z dyscyplin motorsportu. Na torach oraz odcinkach specjalnych rywalizują przedstawiciele wyścigów płaskich (klasy GT, GT Touring, Endurance, samochodów turystycznych, Formuły 4), driftingu oraz rajdów samochodowych zarówno aut kategorii Rally2/4, jak także „historyków”.

W tym roku do grona aktualnych dyscyplin dołączy Autocross podzielony na dwie klasy, dla juniorów oraz seniorów. Nowością również będzie Auto Slalom natomiast inni zawodnicy staną do walki o laury w kartingu i wirtualnej odsłonie wyścigów (Digital).

Polska kadra wystąpi w dziewięciu kategoriach w tym rajdach samochodowych. Format tej dyscypliny będzie oparty na dwóch etapach, które obejmują łącznie ponad 140 kilometrów jazdy na czas. Harmonogram będzie składał się z pięciu różnych oesów w tym jednym na torze Paul Ricard, na którym corocznie odbywa się weeekend Grand Prix Formuły 1.

Dodatkowo dla załóg korzystających z aut klasy Rally2 będzie przewidziany limit dwunastu opon przez cały czas trwania zmagań. Z kolei zawodnicy startujący w samochodach Rally4 tylko po osiem sztuk.

Na przeciwko załóg korzystających z nowoczesnych konstrukcji staną zawodnicy w samochodach z lat 1970-81, podzielonych na dwie kategorie.

W najbliższym czasie Polski Związek Motorowy ogłosi pełny skład naszej kadry. Jeśli chodzi o rajdy samochodowe można obstawić Kajetana Kajetanowicza lub Miko Marczyka.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Alfa Romeo zmienia barwy na Styrię

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentował malowanie, w którym bolidy C41 ruszą do wyścigu na Red Bull...

Czołówka GSMP powalczy o punkty na Czarnej Górze

54 zawodników zgłosiło się do tegorocznej edycji wyścigu Stronie Śląskie – Czarna Góra, będącego 5 i 6...

77 Rajd Polski 2021 – Klip

Zapraszamy na klimatyczny klip z mazurskich szutrów 77 Rajdu Polski.

Rajd Safari – czwartek dla Toyoty

Po udanym shakedownie Sebastien Ogier potwierdził wysoką formę na pierwszym odcinku specjalnym. Francuz był najszybszy na wyjątkowym...

VTEC Cup Poland 19.06 – wyniki i ON-BOARD!

III Runda Vtec Cup Poland - mamy dla Was potwierdzone wyniki i jeden z pierwszych on-boardów z...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...