środa, 10 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościFIA Motorsport Games z Polakami!

FIA Motorsport Games z Polakami!

Polski Związek Motorowy poinformował, że w październiku podczas Igrzysk Sportów Samochodowych wystawi polską kadrę. Na jej czele stanie Kuba Przygoński.

Będzie to już trzecia edycja zawodów FIA Motorsport Games organizowanych przez światową federację. Zawodnicy z całego świata reprezentując narodowe barwy biorą udział w każdej z dyscyplin motorsportu. Na torach oraz odcinkach specjalnych rywalizują przedstawiciele wyścigów płaskich (klasy GT, GT Touring, Endurance, samochodów turystycznych, Formuły 4), driftingu oraz rajdów samochodowych zarówno aut kategorii Rally2/4, jak także „historyków”.

W tym roku do grona aktualnych dyscyplin dołączy Autocross podzielony na dwie klasy, dla juniorów oraz seniorów. Nowością również będzie Auto Slalom natomiast inni zawodnicy staną do walki o laury w kartingu i wirtualnej odsłonie wyścigów (Digital).

Polska kadra wystąpi w dziewięciu kategoriach w tym rajdach samochodowych. Format tej dyscypliny będzie oparty na dwóch etapach, które obejmują łącznie ponad 140 kilometrów jazdy na czas. Harmonogram będzie składał się z pięciu różnych oesów w tym jednym na torze Paul Ricard, na którym corocznie odbywa się weeekend Grand Prix Formuły 1.

Dodatkowo dla załóg korzystających z aut klasy Rally2 będzie przewidziany limit dwunastu opon przez cały czas trwania zmagań. Z kolei zawodnicy startujący w samochodach Rally4 tylko po osiem sztuk.

Na przeciwko załóg korzystających z nowoczesnych konstrukcji staną zawodnicy w samochodach z lat 1970-81, podzielonych na dwie kategorie.

W najbliższym czasie Polski Związek Motorowy ogłosi pełny skład naszej kadry. Jeśli chodzi o rajdy samochodowe można obstawić Kajetana Kajetanowicza lub Miko Marczyka.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane

Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową prehistorią, na polskich trasach...

Lewis Hamilton o finale sezonu 2021: „Nie dam się oszukać w ten sposób”.

Lewis Hamilton przez wiele miesięcy nie komentował pełnego kontrowersji finału sezonu 2021 i wydawało się, iż Lewis...

Wracają szutry na Warszawskich Siekierkach

Pod koniec sierpnia w stołecznym kalendarzu imprez dla kierowców amatorów powróci klasyk. Dawno nieodwiedzana lokalizacja z efektownym...

NAJPOCZYTNIEJSZE