FIA Rally Star również w Polsce!

223

Polski Związek Motorowy wraz z Kajetanem Kajetanowiczem, Gosią Rdest, a także Leszkiem Kuzajem zapraszają wszystkich młodych kierowców pełnych pasji do rajdów samochodowych do wzięcia udziału w projekcie FIA Rally Star.

Program jest dedykowany dla zawodników w kategorii wiekowej 18-26 lat. Do startu są dopuszczeni zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W pierwszym etapie dla wszystkich chętnych dostępne są dwie opcje. Dla tych, którzy dobrze czują się w simracingu przewidziana jest opcja wzięcia udziału w eliminacjach w grze WRC 9, które odbędą się pomiędzy 13 a 29 kwietnia. Dla wolących „real” dedykowany jest autoslalom, czyli nowość w postaci próby sportowej, która odbędzie się na Torze Modlin nieopodal Warszawy. Dla najlepszych czekają wyjątkowe nagrody.

Wśród nich są pełen sezon testów za kierownicą Forda Fiesty Rally3 lub też starty w kategorii WRC 2 na poziomie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Do finałów europejskich zakwalifikuje się najlepsza kobieta oraz mężczyzna ze slalomu oraz z kwalifikacji wirtualnych – krajowy finał poprowadzi firma Ragnar Simulator.