wtorek, 21 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościFIA uruchamia proces aplikacyjny dla nowych zespołów Formuły 1

FIA uruchamia proces aplikacyjny dla nowych zespołów Formuły 1

Międzynarodowa Federacja Samochodowa poinformowała o uruchomieniu procesu aplikacyjnego, który pozwoli dołączyć do stawki F1 nowym zespołom. Każdy nowy podmiot, który będzie chciał dołączyć do mistrzostw świata Formuły 1, będzie musiał spełnić określone wymogi.

Od pewnego czasu coraz głośniej mówi się o możliwości dołączenia do stawki F1 nowych zespołów i producentów samochodowych. W sezonie 2026 do Formuły 1 wejdzie marka Audi we współpracy z Sauberem, a podobny akces wyraził Michael Andretti, który wraz z General Motors ma zamiar wprowadzić do stawki zespół pod nazwą Andretti Cadillac. W kręgu zainteresowania Formułą 1 wymienia się również Forda czy Porsche.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu globalnych marek i producentów, FIA uruchamia proces dla podmiotów, które poważnie są zainteresowane dołączeniem do F1: „FIA z zadowoleniem przyjmuje zainteresowanie podmiotów, które poważnie zamierzają wziąć udział w Mistrzostwach Świata Formuły 1 FIA” – czytamy w oświadczeniu Międzynarodowej Federacji Samochodowej. „Wysoki poziom zainteresowania ze strony wielu potencjalnych kandydatów jest kolejnym dowodem na popularność i rozwój mistrzostw”.

„FIA oficjalnie ogłasza rozpoczęcie procedury składania wniosków w celu wyłonienia potencjalnych zespołów, które chcą uczestniczyć na poziomie konkurencyjnym w Mistrzostwach Świata Formuły 1 FIA. Wszyscy kandydaci zostaną poddani dokładnemu badaniu due diligence (poddanie przedsiębiorstwa dogłębnej analizie w celu jego wyceny przez inwestora). Ocena każdego wniosku będzie obejmowała w szczególności możliwości techniczne i zasoby zgłaszającej się ekipy, zdolność zespołu do pozyskania i utrzymania wystarczających środków finansowych umożliwiających udział w mistrzostwach na poziomie konkurencyjnym oraz doświadczenie zespołu i zasoby ludzkie”.

„Po raz pierwszy każdy kandydat będzie musiał określić, w jaki sposób poradziłby sobie z wyzwaniem związanym ze zrównoważonym rozwojem i jak planuje osiągnąć zerowy wpływ netto CO2 do 2030 r. Każdy potencjalny zespół F1 musi również zilustrować, w jaki sposób zamierza osiągnąć pozytywny wpływ społeczny poprzez udział w sporcie. Pomogłoby to w realizacji wspólnych celów FIA i kierownictwa Formuły 1. O tym, którzy kandydaci zostaną wybrani wraz z obowiązującymi przepisami i ustaleniami dotyczącymi zarządzania, zadecydują ogólne długoterminowe interesy mistrzostw, obejmujące wszystkie zainteresowane strony”.

„Warunki formalnego procesu składania wniosków (wraz z pełnymi kryteriami selekcji, obowiązującymi terminami, wymogami prawnymi i innymi warunkami) zostaną przekazane kandydatom, którzy złożą wstępne zgłoszenie zainteresowania do FIA”.

Prezydent FIA Mohammed Ben Sulayem uważa, że obecny poziom mistrzostw F1 sprzyja globalnemu zainteresowaniu i stąd chęć otworzenia się na nowe podmioty, które byłyby w stanie dołączyć do rywalizacji, podnosząc jeszcze wyżej zakres rywalizacji zespołów: „Rozwój i atrakcyjność Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA są na bezprecedensowym poziomie. FIA uważa, że warunki są odpowiednie dla zainteresowanych stron, które spełniają kryteria selekcji, aby wyrazić formalne zainteresowanie udziałem w Mistrzostwach” – powiedział Ben Sulayem. „Po raz pierwszy w ramach warunków selekcji prosimy kandydatów, aby określili, w jaki sposób spełnią kryteria zrównoważonego rozwoju FIA i w jaki mają zamiar wywrzeć pozytywny wpływ na społeczeństwo poprzez sport”.

„Proces ten jest logicznym przedłużeniem pozytywnej akceptacji przepisów FIA 2026 F1 dotyczących jednostek napędowych od producentów silników, co przyciągnęło Audi do Formuły 1 i wzbudziło zainteresowanie wśród innych potencjalnych uczestników”.

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie. Zawodowo zagłębiony w meandrach social mediów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

FIA doprecyzuje przepisy po zamieszaniu z Alonso w Dżudzie

Międzynarodowa Federacja Samochodowa potwierdziła, że przed kolejną rundą Grand Prix F1 w Australii, rozwiąże problem w regulaminie,...

Super Sprint Prima Aprilis

Nie, to nie jest żart! Już 1 kwietnia 2023, w Niechobrzu, w gminie Boguchwała, zainaugurowane zostaną Mistrzostwa...

Robert Kubica wybrał filmowego „sobowtóra” To znany aktor

Robert Kubica i Michał "Misiek" Koterski
Robert Kubica właśnie rozpoczął sezon w WEC i znów jest na ustach krajowych i światowych mediów. Dziennikarz...

Pirelli nie będzie już dostawcą opon do F1? FIA rozpisuje nowy przetarg

Pirelli przestanie dostarczać opony dla F1?
Pirelli jest od lat jedynym dostawcą ogumienia dla F1, ale włoska firma może po latach utracić monopol...

Wypadek Nowe Miasto nad Wartą – wszyscy żyją, akcja jak w oszukać przeznaczenie

Oszukać przeznaczenie
Droga krajowa z Poznania do Jarocina zablokowana w Nowym Mieście nad Wartą. Białe auto zjechało na przeciwną...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here