poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościFiat Cinquecento przewoził 9-metrową belkę. Ważyła więcej niż auto

Fiat Cinquecento przewoził 9-metrową belkę. Ważyła więcej niż auto

Fiat Cinquecento przewożący w bagażniku wielką drewnianą belkę jest hitem internetu. Kierowca z Mikołowa transportował w małym, miejskim samochodzie 9-metrowy przedmiot.

Fiat Cinquecento przewożący długą, drewnianą belkę stał się hitem internetu. Beztroski kierowca nie zważał na przepisy i zasady bezpieczeństwa, tylko zapakował do samochodu nietypowy ładunek. Nie zważał przy tym, że kilkumetrowy pień wystaje kilka metrów poza obrys samochodu.

Zobacz: Kierowca Arteona usłyszał surowy wyrok. Nie pomógł poszkodowanym i uciekł

Według szacunków świadków długość drewnianego pnia wynosiła prawie 9 metrów, a szerokość około 30 centymetrów. Można łatwo oszacować, że taki kawał drewna może ważyć nawet 1,5 tony. To więcej niż masa własna niewielkiego Fiata. Nie ma wątpliwości, że z takim zestawem przekroczył dopuszczalną masę całkowitą pojazdu (DMC).

Po załadowaniu dodatkowego ciężaru samochód przysiadł bardzo mocno, ale nadal był w stanie jechać. Kierowca oznaczył koniec ładunku pomarańczową kamizelką. Zdjęcia z całego zajścia krążą od kilku dni w sieci.

Policjanci, którzy zatrzymali samochód do kontroli, nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Okazało się, że kierowca jest dobrze znany lokalnym funkcjonariuszom. To nie pierwszy raz, kiedy postanowił przewieźć dużą ilość drewna w swoim samochodzie. Przy okazji ujawniono, że przewożone drewno pochodziło z legalnego źródła.

Przeczytaj koniecznie: Marian Bublewicz – co stało się z drzewem, w które uderzył?

Funkcjonariusze policji zatrzymali dowód rejestracyjny. Oprócz tego mieszkaniec Mikołowa otrzymał mandat karny w wysokości 200 zł i punkty karne za spowodowanie zagrożenia na drodze. Kara okazała się łagodna, bowiem mandat za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej (DMC) może wynieść nawet 5 tys. zł. W skrajnym przypadku policjant może skierować sprawę do sądu, który wymierzy grzywnę do 30 tys. zł.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zwycięski finał Damiana Litwinowicza – Portugalia ERX

Zapraszamy na pełną relację z finałowego wyścigu Mistrzostw Europy Rallycross na torze Montalegre w Portugalii. Damian Litwinowicz...

Cenne punkty za 4. miejsce Rajdzie Podlaskim

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zaprezentowali bardzo dobre tempo podczas 42. Rajdu Podlaskiego, zajmując 4. miejsce w...

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here