sobota, 21 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościFilip Niewiadomski liderem KMP w OK Junior

Filip Niewiadomski liderem KMP w OK Junior

Filip Niewiadomski został liderem klasyfikacji generalnej Kartingowych Mistrzostw Polski w kategorii OK Junior po niezwykle udanym weekendzie na torze w Słomczynie. Kierowca KRZ Motorsport wykorzystał nieobecność Gustawa Wiśniewskiego.

W miniony weekend w Słomczynie zakończyła się druga odsłona KMP, w której zobaczyliśmy między innymi kierowców kategorii OK Junior. Podczas gdy dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej i zwycięzca inauguracyjnej rundy KMP w Poznaniu rywalizował we Włoszech, jego rywale wyłonili spośród siebie nowego lidera. Został nim Filip Niewiadomski, który okazał się najszybszym kierowcą we wszystkich czterech wyścigach.

Pole position w czasówce zdobył Bartosz Grzywacz i to on był jednym z faworytów. Jednak prowadzenie na ostatnim zakręcie pierwszego wyścigu odebrał mu Filip Niewiadomski. Kierowca KRZ Motorsport ruszył do wyścigu z siódmej pozycji, ale perfekcyjna jazda dała mu zwycięstwo. Grzywacz miał za to solidnego pecha w ten weekend, bowiem nie wystartował z powodu awarii w drugim wyścigu, a w czołówce zobaczyliśmy go dopiero w ostatnim biegu.

Znakomita postawę prezentował w Słomczynie również młodziutki Chińczyk, Yicheng Qu, który już w Poznaniu wpisał się do historii KMP stając się pierwszym chińskim kierowcą na podium zawodów. W Słomczynie Yicheng poprawił swój wyczyn, stając na drugim stopniu, tuż przed Franciszkiem Hałatnikiem, który uplasował się na trzeciej pozycji.

W rywalizacji międzynarodowej kategorii OK Junior zobaczyliśmy w Słomczynie 18 kierowców, a ścisłą czołówkę oprócz wspomnianych tworzyli również Oliwier Kobiela, Marcel Kasprzycki, Iwo Beszterda oraz Adam Piszczako.

Klasyfikacja zawodów OK Junior
1. Filip Niewiadomski (KRZ) 100 pkt
2. Yicheng Qu (JR Racing) 51
3. Franciszek Hałatnik (Jastrzębski Racing) 49 pkt
4. Oliwier Kobiela (JR Racing) 44
5. Marcel Kasprzycki (Jastrzębski) 36
6. Iwo Beszterda (Parolin Poland) 36

Klasyfikacja generalna OK Junior
1. Filip Niewiadomski (KRZ) 135 pkt
2. Yicheng Qu (JR Racing) 107
3. Gustaw Wiśniewski (JR Racing) 100 pkt
4. Łukasz Grabowski (KRZ Motorsport) 92
5. Bartosz Grzywacz (AMO) 78
6. Adam Piszczako (KRT Exprit) 69
7. Oliwier Kobiela (JR Racing) 68

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19. Wyścig Górski Prządki – wyniki pierwszego dnia

W sobotę 21 maja wystartowała rywalizacja w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Obok krajowego czempionatu kierowcy rywalizowali w...

Tom Kristensson na czele Rajdu Podlaskiego

Szwed Tom Kristensson zakończył pierwszy dzień zmagań szutrowego 41. Rajdu Podlaskiego na pozycji lidera. Kacper Wróblewski jest...

Ekstaza Leclerca, Verstappen bez mocy!

Charles Leclerc po raz kolejny z pole position! Niestety, nie oglądaliśmy szalonej batalii do ostatniej sekundy, Verstappen...

Sędziowie przywracają „Kajto” na podium!

W końcu, doczekaliśmy się! Sędziowie przychylili się do apelu zespołu Lotos Rally Team i poprawili rezultat Polaków...

Elfyn Evans wygrywa poranny maraton

Toyota nie ma sobie równych na porannej pętli Rajdu Portugalii! Evans zwiększył przewagę nad Rovanperą, a na...

NAJPOCZYTNIEJSZE