wtorek, 5 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualności„Finał DMGP na Torze Poznań powinien być rozgrywany do końca”

„Finał DMGP na Torze Poznań powinien być rozgrywany do końca”

Pierwsza runda Drift Masters GP 2017 na Torze Poznań była dla zawodnika teamu Zestino bardzo udana. Pochodzący z Koszalina zaledwie 17-letni Adam „Rubik” Zalewski zajął II miejsce w zawodach.

_MG_2184 _R9B6828

Przed rozpoczęciem sezonu 2017 Adam nie był stawiany w roli faworyta do zwycięstwa w końcowym rozrachunku, ale podczas pierwszego tegorocznego weekendu DMGP pokazał, że może zagrozić bardziej utytułowanym kolegom.

Wszystko zaczęło się od 6 miejsca w kwalifikacjach. „Rubik” uzyskał od sędziów 82 punkty.

Od tego roku w Drift Masters GP zawodnicy kwalifikują się do TOP 32. Na tym etapie rozgrywek Adam trafił na Dawida Karkosika, który w dwóch poprzednich sezonach w klasyfikacji generalnej DMGP stawał na najniższym stopniu podium. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł „Rubik”, który w TOP 16 poradził sobie także z Sebastianem Szymańskim.

dmgp_poznan_2017-27 dmgp_poznan_2017-74

W TOP 8 rywalem Adama Zalewskiego był czeski drifter Michal Reichert. Sędziowie ponownie wyżej ocenili 17-latka. W TOP 4 „Rubik” po raz kolejny był górą, tym razem wygrywając z dużo bardziej doświadczonym Bartoszem Stolarskim.

W wielkim finale Adam trafił na jednego z najlepszych drifterów nie tylko w Europie, ale i na świecie – Jamesa Deane’a. Po pierwszych dwóch przejazdach obu zawodników, sędziowie orzekli remis. W związku z tym potrzebna była dogrywka. Ta również przyniosła równą liczbę punktów dla obu drifterów, jednak zgodnie z regulaminem DMGP, jeśli dogrywka nie wyłoni zwycięzcy, to decyduje wyższa pozycja z kwalifikacji. W tym przypadku pierwsza pozycja Deane’a w kwalifikacjach dała mu zwycięstwo w pierwszej rundzie Drift Masters GP 2017, która odbyła się na Torze Poznań.

dmgp_poznan_2017-111 dmgp_poznan_2017-140

W klasyfikacji generalnej James Deane zajmuje pierwsze miejsce, mając na koncie 110 punktów, Adam „Rubik” Zalewski jest na drugim miejscu z 94 punktami, natomiast na miejscu trzecim plasuje się Ivo Cirulis z 80 punktami.

Jak zwykle poziom zawodów był bardzo wysoki, podobnie jak organizacja całego wydarzenia. Cieszę się, że udało mi się zajść tak daleko. Oczywiście szkoda, że nie wygrałem. Uważam, że o zwycięstwie w finale po jednej remisowej dogrywce nie powinna decydować pozycja z kwalifikacji. Wydaje mi się, że jeśli jest taka możliwość czasowa, to finał powinien być rozgrywany do końca – powiedział Adam „Rubik” Zalewski.

dmgp_poznan_2017-154 dmgp_poznan_2017-157

Kolejne zawody odbędą się 13 maja na torze Nürburgring w Niemczech.

NC0A5093-Edit-Edit

inf.pras.

 

NOWOŚCI

Szilveszter Rallye (Rajd Sylwestrowy) – kultowa impreza na Węgrzech

Rajd Sylwestrowy
Kultowa węgierska impreza Szilveszter Rallye, w Polsce znana potocznie jako "Rajd Sylwestrowy" pojedzie w dniach 27-29 grudnia.

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Sam Jeremy Clarkson zdradza prawdę

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Jeremy Clarkson Clarksons Farm farma Clarksona
Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Główny bohater - Jeremy Clarkson nie ukrywa odpowiedzi na to pytanie. Nie...

Mery Czepiel – „Puma” wylatuje z gniazda

Mery
W sezonie 2023 Mery Czepiel sięgnęła po trzeci tytuł WSMP, zdobywając brązowy medal za rywalizację w długim...

Briggs Polish Kart Series zmienia się w… Kart Masters

Kart
Włodarze cyklu Briggs Polish Kart Series poinformowali o istotnych zmianach w formule czempionatu. Puchar został całkowicie odświeżony,...

Rotax Grand Finals ruszył w Bahrajnie

Rotax Grand Finals
Rotax Grand Finals 2023 – jedna z największych imprez kartingowych świata wystartowała na słynnym torze Sakhir w...

NAJPOCZYTNIEJSZE