piątek, 1 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościFinał Porsche w Brnie

Finał Porsche w Brnie

Ostatnie starcie zawodników startujących w tegorocznych pucharze Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe odbędzie się na czeskim torze wyścigowym Automotodrom Brno w najbliższy weekend 3-4 października.

Na 5403 metrowym obiekcie podczas 7 rundy pojawi się trzech zawodników zespołu GT3 Poland. Do finałowej rywalizacji stanie Marcin Jedliński – trzeci w ostatnim wyścigu na Torze Poznań w klasie SILVER, Stanisław Jedliński, który pojawił się na podium dwukrotnie w miniony weekend oraz Jarosław Budzyński, jeśli jego nowe Porsche 991 zostanie naprawione.

Tym razem jedziemy w trzyosobowym składzie – mówi manager zespołu Bartosz Opioła. To będzie nasz ostatni wyścig, ale planujemy jeszcze parę sesji treningowych. Wszystko zależy od pogody. Podczas ostatniego wyścigu zebraliśmy laury w WSMP, Marcin stanął na podium w Porsche razem ze Stanisławem, dlatego plany na Brno wydają się jasne. Zamknąć sezon podium! Rafał boryka się z kontuzją i czeka na nowy sezon, żeby dobrze się wyleczyć. Auto Jarka jest w trakcie odbudowy, a my walczymy z samochodem Andrzeja Lewandowskiego, tak, żeby mógł dokończyć sezon.

Weekend dla kierowców rozpoczyna się w czwartek od ośmiu sesji treningów wolnych, podczas których zawodnicy będą mogli dobrać odpowiednie ustawienia samochodów i przypomnieć sobie dokładnie górzysty tor o różnicy wzniesień blisko 80 metrów.

Szanse na podium podczas tego weekendu ma Marcin Jedlinski, który podczas ostatnich czterech rund, dwukrotnie pojawił się w pierwszej trójce klasy SILVER. W klasyfikacji gości, powalczy Jarosław Budzyński, poznający dopiero samochód, którym w sezonie 2015 wystartuje w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. W tej walce pojawi się jego zespołowy kolega Stanisław Jedliński.

W piątek wyścigowe Porsche wyjadą dwukrotnie na tor. Pierwszy raz pojawią się o godzinie 9:30 podczas 45 minutowego wolnego treningu. Tuż po południu o godzinie 13:50 rozegrane zostaną ostatnie w tym roku kwalifikacje do dwóch niedzielnych wyścigów, które ustawią zawodników na polach startowych.

Sobota będzie tym razem bardzo intensywna ponieważ dwa wyścigi na dystansie 20 minut + 1 okrążenie zadecydują ostatecznie o miejscach w klasyfikacji generalnej i klas. Wyścig numer 1 wystartuje o 9:00, a ostatnie starcie nastąpi o 12:40, kiedy poznamy ostatnich zwycięzców tegorocznej rywalizacji.

Marcin Jedliński: Czekam na zawody w czeskim Brnie. Miałem okazję trenować na tym obiekcie kilka tygodni temu. Wtedy jeździliśmy w bardzo trudnych warunkach, ale udało mi się przypomnieć tor i jego specyfikę. Czwartek przeznaczamy na intensywne jazdy. Po podium w Poznaniu mój apetyt rośnie. Oczywiście moją ambicją jest jak najlepsza jazda, która pozwoli na zdobywanie trofeów. Jednak pamiętam o tym, że wciąż się uczę i prawdziwą rywalizację chciałbym rozpocząć od sezonu 2015. Kończymy sezon i powoli trzeba myśleć o planach na kolejny rok. Z pewnością ten start nie będzie ostatnią wizytą na torze, ale o tym co dalej będę informował po zawodach. Chciałem podziękować wszystkim kibicom ekipy GT3 Poland za wsparcie i trzymajcie za nas kciuki.

Jarosław Budzyński: Po Poznaniu pierwsze moje myśli były aby nie jechać już w Brnie. Jednak im bliżej tym większa chęć pojawienia się na torze, tym bardziej, że szkody w 991 po wizycie na bandzie w Poznaniu nie są tak wielkie. Jeszcze nie jest to 100% pewność, ale mam wolę walki do końca sezonu. Poza tym chciałbym wjeździć się w nowy samochód. Jeśli się pojawię podczas wyścigu kończącego sezon Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, to na pewno podejdę do dwóch wyścigów na chłodno. Pojadę bardzo ostrożnie aby zminimalizować ryzyko i mieć z tego startu dobrą zabawę. No i oczywiście żeby nie spowodować dodatkowych kosztów. Lubię ten tor, w poprzednich latach zajmowałem bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej plasując się w pierwszej trójce. Chciałbym, żeby ten występ fajnie podsumował cały rok.

inf. pras.

NOWOŚCI

Łukasz Borowski: „Mam nadzieję, że zobaczymy się na Karowej!”

Borowski
Łukasz Borowski to stały bywalec superoesów i amatorskich imprez torowych, na których święcił już niejeden triumf. Przed...

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka. Jesteśmy na miejscu! Badanie Kontrolne do 61. Rajdu Barbórka zlokalizowane jest...

Czy to koniec The Grand Tour? Nakręcono już ostatni odcinek?

Grand Tour
Wygląda na to, że słowa Clarksona wypowiedziane w 2019 roku okazały się prorocze... Według najnowszych doniesień, Amazon...

61. Rajd Barbórka – utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

Dosłownie godziny dzielą nas od startu 61. edycji Rajdu Barbórka. Włodarze Warszawy poinformowali o wszystkich utrudnieniach w...

61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

NAJPOCZYTNIEJSZE