środa, 10 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościFinał Porsche w Brnie

Finał Porsche w Brnie

Ostatnie starcie zawodników startujących w tegorocznych pucharze Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe odbędzie się na czeskim torze wyścigowym Automotodrom Brno w najbliższy weekend 3-4 października.

Na 5403 metrowym obiekcie podczas 7 rundy pojawi się trzech zawodników zespołu GT3 Poland. Do finałowej rywalizacji stanie Marcin Jedliński – trzeci w ostatnim wyścigu na Torze Poznań w klasie SILVER, Stanisław Jedliński, który pojawił się na podium dwukrotnie w miniony weekend oraz Jarosław Budzyński, jeśli jego nowe Porsche 991 zostanie naprawione.

Tym razem jedziemy w trzyosobowym składzie – mówi manager zespołu Bartosz Opioła. To będzie nasz ostatni wyścig, ale planujemy jeszcze parę sesji treningowych. Wszystko zależy od pogody. Podczas ostatniego wyścigu zebraliśmy laury w WSMP, Marcin stanął na podium w Porsche razem ze Stanisławem, dlatego plany na Brno wydają się jasne. Zamknąć sezon podium! Rafał boryka się z kontuzją i czeka na nowy sezon, żeby dobrze się wyleczyć. Auto Jarka jest w trakcie odbudowy, a my walczymy z samochodem Andrzeja Lewandowskiego, tak, żeby mógł dokończyć sezon.

Weekend dla kierowców rozpoczyna się w czwartek od ośmiu sesji treningów wolnych, podczas których zawodnicy będą mogli dobrać odpowiednie ustawienia samochodów i przypomnieć sobie dokładnie górzysty tor o różnicy wzniesień blisko 80 metrów.

Szanse na podium podczas tego weekendu ma Marcin Jedlinski, który podczas ostatnich czterech rund, dwukrotnie pojawił się w pierwszej trójce klasy SILVER. W klasyfikacji gości, powalczy Jarosław Budzyński, poznający dopiero samochód, którym w sezonie 2015 wystartuje w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. W tej walce pojawi się jego zespołowy kolega Stanisław Jedliński.

W piątek wyścigowe Porsche wyjadą dwukrotnie na tor. Pierwszy raz pojawią się o godzinie 9:30 podczas 45 minutowego wolnego treningu. Tuż po południu o godzinie 13:50 rozegrane zostaną ostatnie w tym roku kwalifikacje do dwóch niedzielnych wyścigów, które ustawią zawodników na polach startowych.

Sobota będzie tym razem bardzo intensywna ponieważ dwa wyścigi na dystansie 20 minut + 1 okrążenie zadecydują ostatecznie o miejscach w klasyfikacji generalnej i klas. Wyścig numer 1 wystartuje o 9:00, a ostatnie starcie nastąpi o 12:40, kiedy poznamy ostatnich zwycięzców tegorocznej rywalizacji.

Marcin Jedliński: Czekam na zawody w czeskim Brnie. Miałem okazję trenować na tym obiekcie kilka tygodni temu. Wtedy jeździliśmy w bardzo trudnych warunkach, ale udało mi się przypomnieć tor i jego specyfikę. Czwartek przeznaczamy na intensywne jazdy. Po podium w Poznaniu mój apetyt rośnie. Oczywiście moją ambicją jest jak najlepsza jazda, która pozwoli na zdobywanie trofeów. Jednak pamiętam o tym, że wciąż się uczę i prawdziwą rywalizację chciałbym rozpocząć od sezonu 2015. Kończymy sezon i powoli trzeba myśleć o planach na kolejny rok. Z pewnością ten start nie będzie ostatnią wizytą na torze, ale o tym co dalej będę informował po zawodach. Chciałem podziękować wszystkim kibicom ekipy GT3 Poland za wsparcie i trzymajcie za nas kciuki.

Jarosław Budzyński: Po Poznaniu pierwsze moje myśli były aby nie jechać już w Brnie. Jednak im bliżej tym większa chęć pojawienia się na torze, tym bardziej, że szkody w 991 po wizycie na bandzie w Poznaniu nie są tak wielkie. Jeszcze nie jest to 100% pewność, ale mam wolę walki do końca sezonu. Poza tym chciałbym wjeździć się w nowy samochód. Jeśli się pojawię podczas wyścigu kończącego sezon Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, to na pewno podejdę do dwóch wyścigów na chłodno. Pojadę bardzo ostrożnie aby zminimalizować ryzyko i mieć z tego startu dobrą zabawę. No i oczywiście żeby nie spowodować dodatkowych kosztów. Lubię ten tor, w poprzednich latach zajmowałem bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej plasując się w pierwszej trójce. Chciałbym, żeby ten występ fajnie podsumował cały rok.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane

Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową prehistorią, na polskich trasach...

Lewis Hamilton o finale sezonu 2021: „Nie dam się oszukać w ten sposób”.

Lewis Hamilton przez wiele miesięcy nie komentował pełnego kontrowersji finału sezonu 2021 i wydawało się, iż Lewis...

Wracają szutry na Warszawskich Siekierkach

Pod koniec sierpnia w stołecznym kalendarzu imprez dla kierowców amatorów powróci klasyk. Dawno nieodwiedzana lokalizacja z efektownym...

NAJPOCZYTNIEJSZE