środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościFinał sezonu w nowym aucie

Finał sezonu w nowym aucie

Do finałowej rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn Łukasz Tyszkiewicz szykuje się wyjątkowo. Po trudnym dla kierowcy i zespołu sezonie czas na efektowne zakończenie sezonu. Na swoim domowym obiekcie Łukasz Tyszkiewicz wystartuje w zupełnie nowym aucie.

Zasiądzie w Peugeocie 207 1600. Zmiana auta oraz jednocześnie zmiana klasy to próba zmierzenia się z nowymi wyzwaniami. Dodatkowo Astra w tym sezonie borykała się z licznymi problemami technicznymi.

Łukasz mimo zmiany auta to cały czas będzie rywalizował w klasie SuperNational ze swoimi „klasycznymi konkurentami”. Dodatkowa zmiana to finał klasy pojemnościowej z SN2000 na SN16000. Sytuacja punktowa na koniec sezonu w przypadku Łukasza jest stabilna więc jest to doskonała okazja do sprawdzenia się w nowym aucie o zupełnie innej charakterystyce prowadzenia niż dwulitrowa Astra OPC.

Łukasz Tyszkiewicz: „Start Astrą został niestety definitywnie wykluczony, pojawił się więc pomysł na inne auto. Niestety awarie skrzyni w Oplu, które nas trapiły przez cały sezon na Słowackiej rundzie się pogłębiły. Skrzynia nie nadaje się do naprawy wiec, nie było możliwości zainstalowania nowej w niecałe 2 tygodnie. W związku z tym, że sytuacja pkt. na koniec sezonu jest stabilna cel jaki sobie stawiam to nauka jazdy nowym samochodem oraz zdobycie jak największego doświadczenia. Po 6 rundzie sytuacja punktowa jest taka, że nie mamy możliwości zyskać ani stracić pozycji w klasie SN-2000. Odezwałem się w kilka miejsc i pojawiła się możliwość startu Peugeotem 207 super 1600 wiec postanowiłem wystartować i zdobyć nowe doświadczenie. Te zawody to jeden wielki test w warunkach bojowych. Jest dużo za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje odnośnie sezonu 2022. Najpierw dokończmy ten ciężki dla naszego zespołu sezon. Potem będziemy myśleli co robić dalej. Nie ma co ukrywać że też główną role w jakichkolwiek decyzjach odbywają sponsorzy, wiec zaczniemy rozmowy od razu jak tylko pojawią się kalendarze na sezon 2022.”

 

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE