Forch Racing by Atlas Ward powalczy o kolejne trofea na Nürburgringu

Fot. Forch Racing by Atlas Ward

Po udanej inauguracji sezonu na torze Hockenheim, zespół Forch Racing by Atlas Ward szykuje się na drugą rundę Porsche Sports Cup Deutschland, która odbędzie się w nadchodzący weekend na torze Nürburgring.

Obiekt w Nadrenii-Palatynacie to jeden z najbardziej kultowych torów na świecie, który zaledwie dwa tygodnie temu gościł swój 24-godzinny wyścig z udziałem polskich zawodników. Wyścigi Porsche Sports Cup Deutschland, podobnie jak DTM czy niegdyś Formuły 1 i WEC, rozgrywane będą na «południowej» pętli Grand Prix.

Osiem samochodów Forch Racing by Atlas Ward będzie jeździć po torze już w piątek podczas treningów, natomiast właściwa rywalizacja będzie odbywać się w sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia zaplanowano kwalifikacje oraz wyścigi Porsche Sprint Challenge GT4 i GT3. Zostaną one powtórzone w niedzielę, po czym zostanie rozegrany także godzinny wyścig długodystansowy Porsche Endurance Challenge.

Fot. Forch Racing by Atlas Ward

Zespół będzie liczył przynajmniej na powtórzenie swoich wyników z Hockenheim, gdzie wywalczył trofea zarówno za podium w Porsche Sprint Challenge GT4 jak i Porsche Endurance Challenge. Niewiele zabrakło do kompletu, bowiem w obu wyścigach GT3 Tomasz Magdziarz zajął czwarte miejsce. Ważnym zadaniem dla ekipy będzie także utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Porsche Endurance Challenge, gdzie liderem po pierwszej rundzie jest Mariusz Górecki.

Podobnie jak na Hockenheim, za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup (992) wystartują Mariusz Górecki, Tomasz Magdziarz, Michał Perel, Janusz Szymański i Maciej Kępka. Wojciech Karwan i Marcin Karczewski powrócą za kierownicę Porsche Cayman GT4 Clubsport, a po opuszczeniu inauguracyjnej rundy dołączy do nich Arkadiusz Grycz.

Wyścigi Porsche Sports Cup Deutschland można oglądać Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na kanale @PorscheDeutschland. Linki do relacji znajdziecie również na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.