Forch Racing by Atlas Ward rozpoczyna sezon wyścigowy

Fot. Forch Racing by Atlas Ward

Już w ten weekend rozpoczyna się sezon 2024 Porsche Sports Car Deutschland. Niemiecka seria obchodzi w tym roku swoje 20-lecie, a wśród zgłoszonych zespołów znajduje się Forch Racing by Atlas Ward w imponującym składzie.

Inauguracyjna runda sezonu 2024 odbędzie się na słynnym torze Hockenheim, który jest stałym punktem w kalendarzu prestiżowej serii DTM, a przez wiele lat gościł także Grand Prix Formuły 1.

Porsche Sports Cup Deutchland to prawdziwy festiwal dla fanów niemieckiej marki. Podczas sześciu weekendów na torach Niemczech, Belgii i Austrii mogą oni zobaczyć na torze nie tylko najnowsze, ale też klasyczne samochody wyścigowe Porsche oraz rzadkie modele drogowe. Kibice mają swobodny dostęp do padoku, gdzie mogą przyglądać się pracy zespołów, w tym Forch Racing by Atlas Ward.

Polska ekipa przeszła przez zimę sporą metamorfozę. Zmieniła się nie tylko nazwa i oklejenie, ale przede wszystkim rozmiar zespołu. Forch Racing by Atlas Ward wystawi w sezonie 2024 aż osiem aut, obsadzonych przez polskich zawodników.

Fot. Forch Racing by Atlas Ward

Zespół wystąpi w obu dywizjach Porsche Sports Cup Deutschland, gdzie zamierza walczyć o najwyższe lokaty. Mariusz Górecki, Tomasz Magdziarz, Michał Perel, Janusz Szymański i Maciej Kępka pojadą w najnowszej generacji Porsche 911 GT3 Cup (992) w wyścigach Porsche Sprint Challenge GT3, a Wojciech Karwan i Marcin Karczewski przystąpią do rywalizacji w Porsche Sprint Challenge GT4, za kierownicą samochodów Porsche Cayman GT4 Clubsport. Podczas kolejnych rund dołączy do nich Arkadiusz Grycz.

Fot. Forch Racing by Atlas Ward

Wszyscy zawodnicy Forch Racing by Atlas Ward będą uczestniczyć w dwóch 30-minutowych wyścigach w sobotę i niedzielę. Kierowcy Sprint Challenge GT3 wystartują o godzinie 16:00 i 11:15, a Sprint Challenge GT4 14:55 i 12:20. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na kanale @PorscheDeutschland. Linki do poszczególnych relacji znajdziecie w mediach społecznościowych Forch Racing by Atlas Ward.

Fot. Forch Racing by Atlas Ward

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.