czwartek, 2 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEFourmaux wsiądzie do Fiesty WRC także w Portugalii

Fourmaux wsiądzie do Fiesty WRC także w Portugalii

Młody Francuz zrobił duże wrażenie na szefach półfabrycznej ekipy Forda. Adrien Fourmaux i jego pilot Renaud Jamoul ponownie wsiądą do topowej Fiesty WRC w kolejnym z rzędu rajdzie – mowa oczywiści o Portugalii.

Bez wątpienia podczas Rajdu Chorwacji, oprócz niesamowitych Ogiera i Evansa, najjaśniejszą postacią był 25-letni Fourmaux, który w swoim debiucie w aucie WRC zajął 5. miejsce w generalce i pokonał znacznie bardziej “wjeżdżonego” w topową Fiestę – Gusa Greensmith’a.

Trudno się też dziwić, że szefowie M-Sportu drugi raz z rzędu chcą postawić na młodego Francuza. Fourmaux będzie miało kolejną szansę na zdobycie punktów już w następnej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata, która odbędzie się na szutrach Portugalii.

– Jesteśmy naprawdę zachwyceni występem Adriena na chorwackich asfaltach. Cztery lat temu ten jeszcze nigdy nie jeździł samochodem rajdowym, a dziś walczy ze swoimi młodszymi idolami! Ma on naturalny talent i umiejętność, którą chcemy rozwijać i z radością informuję, że za kilka tygodni wróci za kierownicę Forda Fiesty WRC na Rajdzie Portugalii – powiedział Rich Millener, kierownik zespołu M-Sport Ford.

Sam Adrien Fourmaux pochwalił się już też nowiną na swoim profilu facebookowym, nie kryjąc radości. Trudno się zresztą dziwić, bo Francuz zaliczył prawdziwe wejście smoka do elity światowych rajdów. Wystarczy wspomnieć, że takie samo miejsce uzyskał w swoim debiucie w samochodzie WRC, Kalle Rovanperä.

– Razem z Renaud Jamoul rozpoczniemy Rally de Portugal za kierownicą Fiesty WRC! Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej. To będzie mój pierwszy raz w Portugalii i mój pierwszy raz za kierownicą Forda Fiesty WRC na Ziemi! – napisał na swoim profilu Fourmaux.

Występ Francuzów za kierownicą topowej Fiesty, oznacza, że Teemu Suninen i Mikko Markkula ponownie będą rywalizować w kategorii WRC 2. Najprawdopodobniej Suninen wróci do Fiesty WRC dopiero w Rajdzie Sardynii (3-6 czerwca).

Hugo Bitter
Pasjonat motorsportu w każdej postaci, jednocześnie amatorsko ścigający się – od kartingu po Sueperoesy. Miłośnik podróży i tropiciel torów wyścigowych – tych znanych i tych już zapomnianych

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Imprezy amatorskie w grudniu – nie ma gdzie jeździć?

Tor Kielce rajdy amatorskie
Spadł pierwszy śnieg, policja ściga w miastach tych, którzy odpowiadają, że "zamykają tory!", "nie mamy gdzie szlifować...

Dodatkowe show dla kibiców w szczytnym celu

Na ulicy Karowej będą dodatkowe emocje i to w szczytnym celu. Można wylicytować przejazdy z dwoma najbardziej...

Kryterium Asów na żywo w TV

Jeżeli z jakichś powodów nie możesz przyjść na ulicę Karową w Warszawie, to nic straconego. Mamy dla...

Rajdowa Toyota GR Yaris zadebiutuje na Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka to idealne miejsce do zaprezentowania nowego auta rajdowego na sezon 2022. W najbliższy weekend, załoga...

Kajto zdradził jakim autem pojedzie Barbórkę

Po opublikowaniu listy zgłoszeń nie ucichły spekulacje czym pojedzie Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem na 59 Rajdzie...

NAJPOCZYTNIEJSZE