sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEFRANKI wraca na tor z nowym kierowcą

FRANKI wraca na tor z nowym kierowcą

Uwielbiany przez kibiców Frankenstein powraca na tor. Już w najbliższy weekend pojawi się na Autodromie Słomczyn. A za kierownicą nie zasiądzie Łukasza Zoll ani Robert Górniak. Wyzwanie okiełznania tego potwora podjął się ktoś nowy. A na treningu już musiał zmierzyć się z kaprysami potężnego BMW.

BMW E30RX popularnie nazwane FRANKIM przez Łukasza Zolla szybko stało się ulubionym autem publiczności podczas Mistrzostw Polski Rallycross. Surowa konstrukcja i potężna moc jest bardzo wymagająca dla kierowcy. Jazda jest efektowna, ale też i bardzo szybka. Auto jest toporne, ale na customowym zawieszeniu Reiger, więc jeśli FRANKI dogada się z kierowcą to można nim walczyć o zwycięstwo.

Wyzwania podjął się Igor Sokulski. Mimo młodego wieku ma bardzo duże doświadczenie z tylnym napędem. Już od najmłodszych lat startował w Słomczynie. Najpierw Szaywozy gdzie zdobył licencje. Potem przyszedł czas na Fiaty 126p gdzie zwyciężył w Pucharze Polski. Kroki kariery według przepisu Krzysztofa Szayi Szaykowskiego.

Po Szayowozach i Fiatach 126, RWD CUP to naturalny krok do przodu

Kolejnym krokiem był udział w RWD CUP, gzie wywalczył dwa tytuły Wicemistrza Polski i w którym startuje do dzisiaj. Przesiadka do BMW E30RX i klasy SuperNational to spełnienie marzeń o mocnym i wyjątkowym aucie z napędem na tylną oś. Na poniedziałkowych testach poza walką z kierownicą musiał zmierzyć się także z pierwszymi kaprysami FRANKIEGO.

Jak wyjdzie ta mieszanka młodego temperamentu i upartego metalowego potwora. Zobaczymy już w najbliższy weekend. Znając podejście obu stron to kompromisów nie będzie.

Warto więc w najbliższy weekend odwiedzić Autodrom Słomczyn:

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here