niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościFranz Dziwok wygrywa na zakończenie sezonu Trofeo di serie

Franz Dziwok wygrywa na zakończenie sezonu Trofeo di serie

Drugi sezon Trofeo di serie dobiegł końca w sobotę na Torze Poznań. W ostatnim tegorocznym wyścigu triumfował Franz Dziwok, pokonując nowego mistrza Jakuba Szablewskiego.

Z pole position wystartowała Sara Kałuzińska, mając za sobą Macieja Garsteckiego i Rafała Piotrowskiego. Jedyna kobieta w stawce popełniła jednak błąd i wypadła z toru w Uśmiechu Szatana, otwierając drogę Szablewskiemu i Franzowi Dziwokowi, którzy startowali odpowiednio z 8. i 10. pola. Na koniec stawki spadł z kolei David Dziwok, który został obrócony w pierwszym lewym zakręcie.

Na drugim okrążeniu Franz Dziwok wyprzedził Szablewskiego i od tego momentu utrzymywał nowego mistrza serii za sobą do samego końca, finiszując z przewagą zaledwie 0,445 sekundy.

Trzeci jechał początkowo Maciej Garstecki, lecz na trzecim okrążeniu wyprzedził go Rafał Piotrowski. Do przodu szybko przebijał się natomiast Piotr Ławski, który po drugim okrążeniu był dziewiąty. Zwycięzca piątkowego wyścigu wszedł do pierwszej piątki na koniec trzeciego okrążenia, wyprzedzając Garsteckiego, a następnie dojechał do walczących o trzecią lokatę Piotrowskiego i Miłosza Matuszyka, by wyprzedzić ich obu na szóstym okrążeniu.

Ustępujący mistrz serii prezentował lepsze tempo od pierwszej dwójki, lecz nie zdołał ich dogonić, finiszując 5,7 sekundy za zwycięzcą. Rywalizację o czwartą pozycję wygrał Matuszyk, a Piotrowski spadł ostatecznie na szóstą lokatę, także za powracającego po przygodzie na starcie Davida Dziwoka. Michał Radołowicz był siódmy, finiszując przed Garsteckim, Kałuzińską, Filipem Dziwokiem i Michałem Guttem.

Tomasz Kubiak
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Atlas Ward Motorsport – motorsportowe fundamenty

Atlas
Atlas Ward to jedna z czołowych, rodzimych firm z branży budowlanej. Stawiane przez nią obiekty rozsiane są...

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

NAJPOCZYTNIEJSZE