czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościFranz Dziwok wygrywa na zakończenie sezonu Trofeo di serie

Franz Dziwok wygrywa na zakończenie sezonu Trofeo di serie

Drugi sezon Trofeo di serie dobiegł końca w sobotę na Torze Poznań. W ostatnim tegorocznym wyścigu triumfował Franz Dziwok, pokonując nowego mistrza Jakuba Szablewskiego.

Z pole position wystartowała Sara Kałuzińska, mając za sobą Macieja Garsteckiego i Rafała Piotrowskiego. Jedyna kobieta w stawce popełniła jednak błąd i wypadła z toru w Uśmiechu Szatana, otwierając drogę Szablewskiemu i Franzowi Dziwokowi, którzy startowali odpowiednio z 8. i 10. pola. Na koniec stawki spadł z kolei David Dziwok, który został obrócony w pierwszym lewym zakręcie.

Na drugim okrążeniu Franz Dziwok wyprzedził Szablewskiego i od tego momentu utrzymywał nowego mistrza serii za sobą do samego końca, finiszując z przewagą zaledwie 0,445 sekundy.

Trzeci jechał początkowo Maciej Garstecki, lecz na trzecim okrążeniu wyprzedził go Rafał Piotrowski. Do przodu szybko przebijał się natomiast Piotr Ławski, który po drugim okrążeniu był dziewiąty. Zwycięzca piątkowego wyścigu wszedł do pierwszej piątki na koniec trzeciego okrążenia, wyprzedzając Garsteckiego, a następnie dojechał do walczących o trzecią lokatę Piotrowskiego i Miłosza Matuszyka, by wyprzedzić ich obu na szóstym okrążeniu.

Ustępujący mistrz serii prezentował lepsze tempo od pierwszej dwójki, lecz nie zdołał ich dogonić, finiszując 5,7 sekundy za zwycięzcą. Rywalizację o czwartą pozycję wygrał Matuszyk, a Piotrowski spadł ostatecznie na szóstą lokatę, także za powracającego po przygodzie na starcie Davida Dziwoka. Michał Radołowicz był siódmy, finiszując przed Garsteckim, Kałuzińską, Filipem Dziwokiem i Michałem Guttem.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Sprinty w F1 2023 – oficjalna lista potwierdzona

Sprinty w F1 2023 odbędą się sześć razy
Sprinty w F1 odbędą się w sezonie 2023 dwa razy częściej. Włodarze Formuły 1 potwierdzili oficjalną listę...

Zandvoort zostaje w kalendarzu F1. Grand Prix Holandii do 2025 roku

Zandvoort pozostaje w F1 do 2025 roku
Zandvoort nadal będzie gospodarzem Grand Prix Holandii. Władze F1 potwierdziły, że holenderski tor zostanie w kalendarzu przez...

Sebastian Vettel wróci do F1? Co będzie robił?

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel dopiero kilka tygodni temu pożegnał się z F1 w roli kierowcy. Tymczasem w kuluarach pojawia...

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

NAJPOCZYTNIEJSZE