Garstecki i Kowner po 5 i 6 rundzie WSMP 2015

W miniony weekend  (07-09.08.2015) na Torze „Poznań” odbyły się dwie kolejne rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015. Zespół Garstecki Sport  reprezentowali Maciej Garstecki i Piotr Kowner  startujący  w klasie DN-1N.

PiotrKowner

Maciej Garstecki: Wyścigowy weekend stał pod znakiem tropikalnych upałów- temperatura sięgała nawet 36°C. Ponieważ nie mogłem uczestniczyć w piątkowych kwalifikacjach, a tym razem naszą klasę połączono z klasą 8., więc na starcie do sobotniego wyścigu zostałem ustawiony za całą stawką – na 27. polu. Mimo to udało mi się jechać na tyle szybko żeby ukończyć wyścig na 4. miejscu. W niedzielę startowałem z 3. pola i liczyłem, że włączę się do walki o podium. Niestety błąd popełniony na pierwszym okrążeniu spowodował, że spadłem na dalszą pozycję a pierwsza trójka odjechała i ponownie skończyłem wyścig na 4. m-cu w klasie DN-1N . Na pocieszenie pozostał puchar za wygranie klasy D4-1600 w wyścigu godzinnym Hour Race, w którym moim zmiennikiem był Piotr Kowner. Jest szansa, że podczas ostatniej tegorocznej rundy w Poznaniu również wystartujemy w tym wyścigu, może nawet trochę szybszym samochodem. Aktualne informacje o zespole, zdjęcia, filmy umieszczamy na profilu www.facebook.com/GarsteckiSportzapraszamy do śledzenia. Fot. Grzegorz Kozera

MaciejGarstecki

Piotr Kowner: Tym razem zacznę od tego , że jestem pełen uznania dla moich rywali, ostra walka trwa od startu do mety a różnice wynoszą dziesiąte sekundy. Wysoki poziom rywalizacji zmusza mnie do maksymalnego wysiłku, a to procentuje coraz lepszym tempem wyścigowym.  Niestety tym razem poza podium (2 razy 5 m-ce) , pomimo to jestem zadowolony z samochodu i pracy jaką wykonałem w niedzielnym wyścigu, myślę, że zaprocentuje w następnych. Start w sobotnim Hour Race był bardzo udany, w tym wyścigu razem z Maciejem Garsteckim zajęliśmy 1 m-ce w klasie D4-1600 oraz zaskakująco dobre 6 miejsce w klasyfikacji generalnej, biorąc pod uwagę stawkę samochodów, których moce są minimum 2 razy większe od mocy naszego Seicento ! Moje starty wspierają : Danak, IQ Sport, Novamed. Dziękuję sponsorom, teamowi Garstecki Sport i mojej ekipie :).

 

Fot. Grzegorz Kozera

inf.pras.