Giełda: Dacia Logan Cup – 42900PLN

Dziś w Giełdzie Rajdówek coś szczególnego. Z lekkim przymrużeniem oka prezentujemy Wam… Dacię Logan! Tak, tak, to nie sen i nie fatamorgana. Ktoś naprawdę wpadł na pomysł, by ścigać się Loganami. Samochodami, które zostały stworzone do taniego poruszania się po zniszczonych drogach Europy Wschodniej. Inną sprawą jest, że za pakowność, prostotę i niezwykle niskie koszty utrzymania Logan został doceniony także w takich państwach, jak Niemcy, czy Francja. Chyba nawet samo Renault, wprowadzając do produkcji Logana nie spodziewało się aż tak dużego sukcesu rumuńskiej marki. Cóż, odrodzenie Dacii stało się jednak faktem, podobnie, jak gigantyczny sukces Volkswagenowskiej Skody, a nam pozostaje żałować, że Fabryka Samochodów Osobowych umiera śmiercią naturalną. Gdyby się jednak zastanowić nie jest to jedynie wina naszego pecha. W ogromnej mierze za obecny stan rzeczy na Żeraniu odpowiedzialność ponoszą urzędnicy i zachłanność osób decyzyjnych. VW rozważał kupno FSO, jednak cena okazała się nie do przyjęcia. Jak to mówią: lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu. Dziś, zamiast ścigać się nowymi wersjami Polonezów, możemy z zazdrością spoglądać na takie właśnie Dacie, które to jeszcze 20 lat temu były przez większość rodaków wyśmiewane.

Prezentowany dziś samochód jest o tyle ciekawy, gdyż jest to wersja fabrycznie przygotowana przez Renault Sport do startów w grupie N. Mamy gotowy samochód, którym możemy startować od zaraz.

„Oferowany samochód to Dacia Logan Cup 1.6 16v . Auto przystosowane do sportu przez Renault Sport w grupie N. Logan nie brał udziału w zawodach bo był propozycją na tani puchar wyścigowy w Polsce . Auto jezdziło po wystawach i iwentach jako pokazowe .

Firmowe Salony Producenta: RENAULT WARSZAWA oferują do sprzedaży:
Marka: Dacia
model: Logan
silnik: 1.6 16v 110 KM
pochodzenie: salon Polska
przebieg:18 900 km
il. Właścicieli: 1
cena do uzgodnienia
u nas kupujący jest zwolniony z opłaty skarbowej 2%
fakura VAT 23 %

Wyposażenie samochodu:
* Klatka Renault Sport
* Fotele Toora
* Pasy Toora
* Klimatyzacja
* 4 x Elektryczne szyby
* Płyta pod silnikiem
* System gaśniczy
* Kierownica Toora
* Amortyzatory Bilstein
* Podstopnica/nakładki na pedały

Cena samochodu jest do uzgodnienia.”

http://otomoto.pl/dacia-logan-cup-1-6-16v-wyscigi-rajdy-C31029922.html

Cóż, powiemy szczerze i otwarcie, że musielibyśmy mieć nie po kolei w głowie, by za 42900zł kupić Dacię Logan przygotowaną do sportu, mając świadomość, że za takie pieniądze można mieć coś może i znacznie starszego, ale także znacznie szybszego i znacznie lepszego do jazdy w rajdach. Warto pamiętać też o nowo powstałym pucharze BMW 318iS, w którym starty nie są astronomicznie drogie, emocji jest od zatrzęsienia, a kupno i przygotowanie iS’a będzie znacznie tańsze, niż jazda Dacią. No i mamy tył napęd…

Dlaczego więc pokazujemy Wam to ogłoszenie?

Odpowiedź jest prosta. Zadziwiło nas, sprawiło, że poczuliśmy się zaciekawieni i zapragnęliśmy podzielić się tym z Wami.