czwartek, 7 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGK FORGE RALLY TEAM PRZED RAJDEM KRUMLOV

GK FORGE RALLY TEAM PRZED RAJDEM KRUMLOV

Po trzech tygodniach przerwy, rusza rywalizacja w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Czech. Drugą rundą cyklu będzie Rallye Český Krumlov. W tegorocznej, 44. edycji wystartuje ponad 90 załóg, a w tym także bracia Jarosław i Marcin Szeja, zwycięzcy Klasy 3 z Rallye Sumava (Subaru Impreza STi).

 Sumava 2016 - Foto 01 - Rozmus Photography

Rajd składać się będzie z 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 167 km i podzielonych na dwa dni rywalizacji. Wszystko rozpocznie się już w najbliższy piątek od ceremonii startu i Super OSu w Czeskich Budziejowicach.

Jarek Szeja: „W środę ruszamy na zapoznanie z trasą Rallye Český Krumlov, rajdu, który mocno wbił nam się w pamięć. Pechowa przygoda z zeszłego roku pozbawiła nas zwycięstwa, więc mamy w ten weekend coś do udowodnienia i nadrobienia. Pojedziemy, jako liderzy Klasy 3 i otwieramy swoją stawkę, dlatego presja konkurencji będzie jeszcze większa. Będziemy mieć za plecami całą czołówkę grupy N, ale działa to na mnie jeszcze bardziej mobilizująco.

 Sumava 2016 - Foto 02 - Rozmus Photography

W zeszłym roku pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie osiągać tutaj bardzo dobre czasy, ale nie udało się postawić tej przysłowiowej „kropki nad i”. Mamy w tym roku to, czego wtedy zabrakło – więcej doświadczenia. Jedziemy walczyć o punkty i bronić swojej pozycji. Mam nadzieję, że tym razem unikniemy niespodzianek i uda się powtórzyć wynik z Sumavy.”

Marcin Szeja: „Ten rajd jest jednym z najdłuższych w całym sezonie. Przez dwa dni, oprócz 167 km odcinków, mamy aż 445 km dojazdówek. Odcinki są dużo węższe i mają bardzo odmienną charakterystykę. Myślę, że można je porównać w Polsce do odcinków Rajdu Wisły.

 Sumava 2016 - Foto 03 - Rozmus Photography

Atrakcją tego rajdu, jest bez wątpienia Super OS, który przebiega przez trasę tuż obok strefy serwisowej. Pokonujemy go łącznie trzy razy w różnych kierunkach, jako odcinek specjalny czy odcinek testowy. Widzów na trasie i w serwisie są wtedy tłumy i daje to niesamowitą atmosferę. Do tego na koniec rywalizacji mamy górzysty odcinek Lipno, który jest na tyle oddalony od bazy rajdu, że wymaga lotnego serwisu. To są takie „smaczki”, których nie da się znaleźć w pozostałych rundach sezonu, dlatego tą imprezę wyróżniają. Na pewno czeka nas bardzo intensywny weekend.”

 Sumava 2016 - Foto 04 - Rozmus Photography

Partnerami załogi Jarosław Szeja / Marcin Szeja w sezonie 2016 będą: GK FORGE – obróbka plastyczna metali, ROTO, DARMA, DECO-CAR, EUROGOLD, MINIMAX, VIRALSEED i POKRYCIA DACHOWE PNIOK SYLWESTER oraz partner medialny MOTOWIZJA.

inf.pras.

 

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Żmudzi 2022: harmonogram i lista startowa

Rajd Żmudzi będzie pierwszą z dwóch wyjazdowych rund RSMP, trzecia i ostatnia szutrowa runda w tym sezonie....

Powstaje nowy serial o F1. Robert Kubica będzie jednym z bohaterów

Robert Kubica w serialu "Beyond the Visible"
Popularna produkcja "Drive to survive” wyprodukowana przez Netflix pozwoliła wielu osobom zobaczyć kulisy F1. Ekipa Alfa Romeo...

Strajk podczas wyścigu F1. Sześć osób usłyszało zarzuty

Just Stop Oil strajkuje podczas GP Wielkiej Brytanii
Podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii miał miejsce strajk grupy "Just Stop Oil". Brytyjska policja zatrzymała w związku...

Pindel i Pietruszka w kolebce czeskiego motorsportu

Po blisko trzech tygodniach przerwy, wraca rywalizacja w cyklu rajdowych mistrzostw Czech. Zaplanowany na najbliższy weekend 49....

Nowe marki zainteresowane WRC. Na liście Skoda, Alpine, Stellantis

Odkąd z mistrzostw świata wycofał się Citroen, w stawce pozostały tylko trzy fabryczne zespoły. Jednak niebawem sporo...

NAJPOCZYTNIEJSZE