Gosia Rdest ambasadorką akcji społecznej „Anioł w Krakowie”.

Gosia Rdest – zawodniczka wyścigowa występująca w tym sezonie w Volkswagen Golf Cup i Audi TT Sport Cup oraz Stowarzyszenie „Budujemy Nadzieję” łączą siły. Gosia została pierwszą ambasadorką akcji społecznej „Anioł w Krakowie” organizowanej przez krakowski NGO’s. Głównym celem projektu jest budowanie nadziei na lepsze jutro poprzez niesienie pomocy dzieciom z domów dziecka i ubogich, wieloproblemowych rodzin.

 

Gosia Rdest angażuje się w działania stowarzyszeniu od kilku miesięcy – pomaga wolontariuszom w organizacji spotkań dla podopiecznych, pojawia się na nich w roli gościa specjalnego. W tym roku Stowarzyszenie „Budujemy Nadzieję” i zawodniczka postanowiły zacieśnić współpracę. Gosia wesprze swoim wizerunkiem kampanię 1% dla Stowarzyszenia, która będzie realizowana w marcu w środkach komunikacji miejskiej w Krakowie. Poprzez współpracę z Gosią, prywatnie studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, stowarzyszenie chce również krzewić ideę wolontariatu wśród krakowskich studentów.

 

Gosia Rdest: Pierwszy raz o programie „Anioł w Krakowie” dowiedziałam się od koleżanki, która była wolontariuszką stowarzyszeniu. W dosyć naturalny sposób włączyłam się w działania organizacji. Miałam obawy, czy napięty harmonogram startów w dwóch seriach wyścigowych będę umiała pogodzić ze studiami oraz rolą ambasadorki, do której podchodze niezwykle poważnie. Podopiecznym stowarzyszeniu oddajemy przede wszystkim to co mamy najcenniejszego czyli czas i uwagę. Wolontariusze stają się dla podopiecznych z domów dziecka i ubogich rodzin przyjaciółmi – pomagają rozwiązywać problemy, wspierają w osiąganiu celów. Mam ogromne szczęście, że na coraz większą skalę mogę spełniać swoje marzenia, a do tego, oprócz ciężkiej pracy i dyscypliny potrzeba również wsparcie ze strony otoczenia. Chciałabym przekazać dalej nieco dobra, które do mnie trafiło. Będę startała się aktywnie działać wśród znajomych i namawiać do zaangażowania w wolontariat – to fantastyczna okazja do zdobycia doświadczenia podczas studiów i połączenia go z niesieniem pomocy.

 

Norbert Pachel, Prezes Stowarzyszenia „Budujemy Nadzieję”: Dzięki współpracy naszej organizacji z Gosią Rdest, chcemy propagować naszą akcję i zachęcić młodzież, w szczególnościci studentów do angażowania się w działania na rzecz dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych oraz najuboższych i wieloproblemowych. Są to dzieci, którym wielokrotnie brakuje w życiu wzorców.  Mają niską samoocenę i często powtarzają błędy swoich rodziców. Jednakże wystarczy by zyskali dobrą, bratnią duszę, przyjaciela, który pokaże im ich skrywane talenty, zdolności, pokaże im ich własną wartość i uwierzy w ich możliwości, a wtedy mogą oni wiele zdziałać i bardzo się rozwinąć. Przez te 13 lat realizacji naszej akcji dostrzegamy, iż jest ona skuteczna, wielu z naszych podopiecznych wychodzi z placówek w których spędziło  swoje dzieciństwo, czy też opuszcza swoje rodziny i odnosi w życiu wiele sukcesów, potrafi o siebie zawalczyć. Często także dostrzegamy, iż wybierając własną drogę idą śladem swoich „aniołów” – wolontariuszy, inspirując się  ich życiem, obranymi kierunkami studiów czy życiem zawodowym. Tu właśnie dostrzegamy element wspólny naszej akcji z postacią Gosi Rdest – mimo, iż jest jeszcze młodą osobą, to jednak odniosła w swoim życiu wiele niesamowitych sukcesów. Może więc stanowić doskonałą inspirację dla naszych podopiecznych, pokazując, że warto walczyć o swoje marzenia, bo w życiu nie ma rzeczy niemożliwych – ważne, żeby w siebie uwierzyć, zawalczyć i nie przestawać marzyć.

BUDUJEMY_NADZIEJE_PlakatA3_1proc_2015_01

Akcja „Anioł w Krakowie” organizowana jest już od 2002 roku, początkowo pod nazwą „Anioł Na Jeden Dzień” realizowana była przez grupę krakowskich studentów, obecnie kontynuowana jest przez Stowarzyszenie „Budujemy Nadzieję”.  Głównym celem projektu jest budowanie nadziei na lepsze jutro poprzez niesienie pomocy dzieciom z domów dziecka i ubogich, wieloproblemowych rodzin. Stowarzyszenie organizuje cykliczne akcje: wycieczki, wyjścia do kina, zabawę poprzez sport. Każdy z podopiecznych ma własnego Anioła – wolontariusza, który opiekuje się nim, rozmawia, poświęca mu swoją uwagę, dzięki czemu dziecko ma szansę poczuć się wyjątkowe. Stowarzyszenie umożliwia dzieciom spełnianie marzeń, rozwijanie pasji, talentów i kreatywności. Pomaga w rozwiązywaniu problemów, a także w zdobyciu odpowiedniego wykształcenia. Poza akcjami wolontariusze odwiedzają podopiecznych w domach dziecka.

 

Gosia Rdest urodziła się w 1993 roku w Żyrardowie. Swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała od kartingu. W sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Swoich sił próbowała też we włoskiej lidze kartingowej, gdzie wywalczyła m.in. pierwsze miejsce w 21 Trofeo d’Autunno w kategorii KF2 oraz trzecie miejsce w czwartej rundzie Mistrzostw Włoch, również w kategorii KF2. W sezonie 2012 Gosia rywalizowała w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Na swoim koncie odnotowała aż siedemdziesiąt dwa udane ataki na rywali. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są:  Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2,4 i 6 miejsce. Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. Jako jedna z czterech kierowców zasiadała za kierownicą VW Golfa TDI wystawionego przez brytyjski zespół KPM Racing. Mimo słabszej specyfikacji samochodu, udanie stawiała czoła mocniejszym rywalom zajmując 9 miejsce w klasie A2 i 51 w klasyfikacji generalnej.

 

 

 

Więcej na temat programu „Anioł w Krakowie” http://aniolwkrakowie.pl

Dodatkowe informacje na temat Gosi Rdest:

Oficjalna strona: www.gosiardest.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Gosia-Rdest-Life-is-a-Race

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCUSP5guEpLtT0E1SX_vzwzw/videos

Inf.pras.