sobota, 1 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGosia Rdest gościnnie w Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu

Gosia Rdest gościnnie w Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu

W najbliższy weekend Gosia Rdest, 21-letnia utalentowana zawodniczka, wystartuje gościnnie w rundzie Scirocco R-Cup na austriackim Torze Red Bull Ring. Występ w Scirocco będzie dla niej rozgrzewką przed zaplanowaną na kolejny weekend sierpnia rundą Volkswagen Castrol Cup w Moście.

Podczas zawodów w Austrii Gosia Rdest wystartuje w niemal bliźniaczym do Golfa samochodzie. Polka miała już okazję zasiąść za kierownicą wyścigowego Scirocco pod koniec ubiegłego sezonu, podczas eliminacji do Scirocco R-Cup zorganizowanych przez Komisję Kobiet w Motosporcie i VW Motorsport na niemieckim torze Oschersleben.  Została zaproszona na event jako jedna z 12 najlepiej rokujących zawodniczek wyścigowych z całego świata.

Gosia Rdest: Red Bull Ring to dla mnie wyjątkowy tor, cieszę się że w tym roku również będę miała okazję tam wystartować. Pierwszy raz miałam z nim styczność podczas jednego z eventów cyklu Formula BMW Talent Cup 2012. Pamiętam, że było deszczowo, a tor zrobił na mnie ogromne wrażenie ze względu na umiejscowienie i różnicę wzniesień. Są tam fantastyczne strefy hamowania, które wymagają dobrego wyczucia samochodu. Moje pierwsze zawody na Red Bull Ringu to również niezłe czasy: trzecie miejsce na czasówce i piąte w wyścigu. Gościnny start w Scirocco Cup będzie dużym wyzwaniem. W pucharze ściga się 23 zawodników, część z nich znam z kartingu i formuł, teraz będziemy mieli okazję zmierzyć się w samochodach turystycznych. Wśród nich są aż cztery dziewczyny, co jest dla mnie dużą nowością, bo zazwyczaj ścigałam się z samymi facetami lub, ewentualnie, tylko z jedną kobietą. Cieszę się, że będę miała okazję porównać się z dziewczynami. Wyścig na Red Bull Ringu to tez dobra rozgrzewka przed ciężkim miesiącem w Golfie, od ostatniej rundy w Poznaniu minęło już sześć tygodni. Zarówno charakterystyka auta jak i zawodów jest bardzo podobna do tej w VWCC, więc myślę, że ten występ pozwoli mi na nowo wdrożyć się przed drugą połową sezonu.

Scirocco R-Cup to niemiecki serial wyścigowy organizowany od 2010 roku, który zastąpił puchar VW Polo rozgrywany we wcześniejszych latach. W sezonie 2014 w Scirocco R-Cup ściga się 23 zawodników, w tym cztery kobiety. Zawodnicy rywalizują w Volkswagenach Scirocco przygotowanych w identycznej specyfikacji. VW Scirocco to obecnie najbardziej ekologiczne auto wyścigowe. Jego 2.0 litrowy silnik TSI jest napędzany sprężonym gazem ziemnym (CNG), co zapewnia zmniejszenie emisji CO2 nawet o 80% w porównaniu do aut zasilanych paliwami konwencjonalnymi. Wyścigowe Scirocco ma 235 KM i imponujące 275 Nm momentu obrotowego. Podobnie jak wyścigowe Golfy w VWCC, pucharowe Scirocco są wyposażone w system push-to-pass, który daje kierowcy dodatkowe 50 KM.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kacper Osek: „W Poznaniu chce po prostu cieszyć się jazdą”

Osek
Kacper Osek zaliczył naprawdę emocjonujący debiut w Swift Cup Europe. Świetne występy przeplatały się z licznymi problemami...

Znamy nowego mistrza Mazda MX-5 Cup Poland

Losy rywalizacji o tytuł mistrzowski w sezonie 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook zostały...

Kolejny nowy zwycięzca w WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent został siódmym zwycięzcą w 11 rundach tegorocznego cyklu WORK STUFF Super S Cup. W piątkowym...

Toyota Carina ’95 E GTi Liftback odbudowana od podstaw – Gadanie kontrolne

Toyota Carina ’95 E GTi Liftback
Toyota Carina '95 E GTi Liftback – nie brzmi jak coś co warto rozebrać do ostatniej śrubki...

Ławski wygrywa piątkowe Trofeo di serie

Ubiegłoroczny mistrz Trofeo di serie Piotr Ławski odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022 podczas przedostatniej rundy...

NAJPOCZYTNIEJSZE