Gosia Rdest jako pierwsza Polka wystartuje w indyjskich wyścigach samochodowych

Małgorzata Rdest, jedyna zawodniczka startująca w tym roku w pucharze Golfa zakończy sezon gościnnym startem na torze pod New Delhi w Volkswagen Polo R Cup. Do tej pory w tym serialu nie startował żaden polski zawodnik. Wyścigowy weekend z udziałem Gosi obędzie się w dniach 8-9 listopada.

 

Na torze Buddh International Circuit pod New Delhi zaplanowana jest w tym roku trzecia runda wyścigowego Pucharu Volkswagenów Polo R. Podczas listopadowego weekendu kierowcy rywalizować będą w trzech wyścigach. Gosia Rdest zmierzy się ze stawką 18 lokalnych zawodników, będzie jedyną kobietą za kierownicą pucharowego Polo.

 

Gosia Rdest: Mimo, że sezon Volkswagen Castrol Cup już się zakończył, to wyścigi w Poznaniu nie były moimi ostatnimi w tym sezonie. Mam tę przyjemność, że z ramienia Volkswagen Motorsport zostałam wytypowana, aby reprezentować Polskę i puchar Volkswagena w wyścigu w Indiach, na torze nieopodal New Delhi. Jest to seria VW Polo R Cup. Będę się ścigać Polówką, bardzo zbliżoną specyfikacją i charakterystyką do pucharowego Golfa.  Może jest nieco wolniejsza, ale również jest wyposażona w napęd na przód i sekwencyjną skrzynię biegów.  Tor jest niesamowity, ścigała się na nim jeszcze w ubiegłym roku królowa motorsportu, Formuła 1. W przyszłym roku obiekt ma powrócić do kalendarza F1. Mam przyjemność być pierwszą Polką, która zadebiutuje właśnie na torze w New Delhi. Jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie, że będę reprezentować nasz puchar w Indiach. Mam nadzieję przyjechać z dobrym wynikiem. Zrobię wszystko co w mojej mocy. Przygotowuję się do tego bardzo, bardzo ciężko, trenuję na siłowni. Są to treningi wytrzymałościowe, bo temperatura w Indiach  na chwilę obecną wynosi ponad 40 stopni. U nas Polsce za oknami jest już zimno, temperatury są już nawet minusowe. To będzie duże wyzwanie dla organizmu.

Studio Session-020

Gosia Rdest będzie się ścigać za kierownicą pucharowego Polo R wyposażonego w turbodoładowany, 180 konny silnik benzynowy 1.4 TSI. Jednostka napędowa jest połączona z przekładnią DSG, wyposażoną w skrócone przełożenie główne i mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Układ hamulcowy posiada wyczynowe tarcze hamulcowe o rozmiarach 334 mm z przodu i 232 mm z tyłu. Polo jeździ na 17-sto calowych kołach i oponach wyczynowych JK.

 

Wyścigi trzeciej rundy VW Polo R Cup obędą się na torze usytuowanym na obrzeżach New Delhi, który został oddany do użytku w 2011 roku i przez trzy lata rozgrywano na nim GP Formuły 1. Obiekt ma 16 zakrętów, nitka toru liczy ponad 5 km. Rekord okrążenia należy do Sebastiana Vettela i wynosi 1.27.249.

 

Gosię Rdest wspierają: Castrol Polska, firmy  EMKA S.A. i  EMKA TRANS oraz Chrono Online – dystrybutor zegarków Epos.

 

Gosia Rdest urodziła się w 1993 roku w Żyrardowie. Swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała od kartingu. W sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Swoich sił próbowała też we włoskiej lidze kartingowej, gdzie wywalczyła m.in. pierwsze miejsce w 21 Trofeo d’Autunno w kategorii KF2 oraz trzecie miejsce w czwartej rundzie Mistrzostw Włoch, również w kategorii KF2. W sezonie 2012 Gosia rywalizowała w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Na swoim koncie odnotowała aż siedemdziesiąt dwa udane ataki na rywali. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są:  Aryton Senna i Jerzy Kukuczka.

 Inf.pras.