czwartek, 18 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaInformacje prasoweGOSIA RDEST NA HUNGARORINGU

GOSIA RDEST NA HUNGARORINGU

Gosia Rdest wraca na tor po wakacyjnej przerwie. Już w najbliższy weekend (31 sierpnia – 2 września) na torze Hungaroring w Budapeszcie rozegra się piąta runda GT4 European Series.

Na liście startowej przedostatniej rundy tegorocznych mistrzostw GT4 European Series znalazło się 45 samochodów. Gosia Rdest reprezentuje barwy zespołu Phoenix Racing. O kolejne punkty powalczy za kierownicą Audi R8 LMS GT4, które dzieli ze swoim zmiennikiem Cedrikiem Freiburghausem. – Ostatnia runda w Spa pozostawiła niedosyt. Po wakacyjnej przerwie wracam ze zdwojoną siłą, głodna prędkości i adrenaliny. Nie mogę się doczekać weekendu, zwłaszcza, że Hungaroring należy do tych torów, o których zawsze myślę z sentymentem i chętnie tu wracam – zapowiada polska zawodniczka.

Wyścigi GT4 European Series będą relacjonowane na żywo na YouTube. Transmisje z obu startów można obejrzeć po poniższymi linkami na oficjalnym kanale mistrzostw:

Wyścig 1 – sobota godz. 12:20 – 13:20 – https://youtu.be/UE6M9qKKMHc
Wyścig 2 – niedziela godz. 11:15 – 12:15 – https://youtu.be/ONTM1zhoFlY

Hungaroring to tor Formuły 1 w klasycznym, starym stylu. Nitka o długości 4.381km znajduje się na obrzeżach Budapesztu. Tor jest wąski i kręty, a przez to trudny technicznie. Wyprzedzanie jest tu bardzo utrudnione, choć historia Grand Prix Węgier pamięta wyścig, który wygrał startujący z 12. pozycji Nigel Mansell. Hunagoring słynie z mało przyczepnej nawierzchni. Wyboista i nierówna, stawia przed zawodnikami duże wymagania. Ponadto, na tor codziennie nawiewany jest piasek, przez co jest jeszcze bardziej śliski.

Pierwsze Grand Prix Węgier odbyło się tutaj w 1986 roku. Węgierski tor był pierwszym obiektem Formuły 1 zbudowanym za żelazną kurtyną. Na początku lat 80. prezydent i szef Formula One Administration Bernie Ecclestone postanowił zorganizować Grand Prix w jednym z państw z bloku wschodniego. Po nieudanych negocjacjach ze Związkiem Radzieckim, Chinami i Jugosławią wybór padł na Budapeszt. I był to strzał w dziesiątkę. Konstrukcja powstała w rekordowym dla Formuły 1 tempie ośmiu miesięcy, a pierwsze zorganizowane tu zawody oglądało aż 200 tys. kibiców!

Ciekawostką dla polskich kibiców może być fakt, że w lutym 2009 roku oddano dodatkową trybunę, której patronem został Robert Kubica – Kubica Grandstand.

Rozkład jazdy:

Piątek 31.08.
10:00 – 11:00 wolny trening 1
13:15 – 14:15 wolny trening 2
16:55 – 17:45 kwalifikacje (20’/10’/20)

Sobota 1.09.
12:20 – 13:20 wyścig 1

Niedziela 2.09.
11:15 – 12:15 wyścig 2

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Obiady czwartkowe – checklisty, asapy, musy dla bobasów [podcast]

Obiady czwartkowe. W tym zupełnie nowym formacie postaram się zabrać Was w podróż po świecie motoryzacji i......

Kacper Osek wraca do ścigania na Slovakia Ring

Po dłuższej przerwie spowodowanej odwołaniem rundy na torze Grobnik, Kacper Osek powraca do rywalizacji w ramach Swift...

Kierowca Volkswgena Arteona zlokalizowany! Grozi mu wysoka kara

Volkswagen Arteon poszukiwany przez policję
Kierowca Volkswagena Arteona, a w zasadzie drogowy bandyta, który tydzień temu doprowadził do niebezpiecznego wypadku na trasie...

Toyota GR Yaris H2 napędzana wodorem wystartuje w Rajdzie Belgii

Toyota GR Yaris H2
Toyota od lat pracuje nad rozwojem technologii hybrydowej, ale równoległe rozwija napędy elektryczne i technologię wodorową. Tę...

Autostrada A4 – dziś wielka akcja policji. Będą kontrole drogowe

Policja akcja autostrada A4
Autostrada A4 będzie przez cały dzień pod specjalną kontrolą policji. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierowcy stosują się...

NAJPOCZYTNIEJSZE