czwartek, 30 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościGosia Rdest po raz drugi w wyścigowej TT-ce

Gosia Rdest po raz drugi w wyścigowej TT-ce

Na ulicznym torze Norisring w Norymberdze w najbliższy weekend zostanie rozegrana druga runda prestiżowego pucharu Audi TT Sport Cup. Jednym z dwóch kierowców zasiadających za kierownicą wyścigowego Audi TT z biało-czerwoną flagą będzie Gosia Rdest.

Norisring to tor uliczny, położony w Norymberdze, zaledwie 90 kilometrów od siedziby głównej Audi w Ingolstadt. Zawodniczka miała okazję zapoznać się z nim jedynie dzięki on-boardom dostarczonym przez organizatorów Audi TT Sport Cup. W swojej dotychczasowej karierze nigdy tu nie startowała. Pierwsze kontakt z obiektem nastąpi na piątkowych testach zaplanowanych na godz. 15:35. Kwalifikacje zostaną przeprowadzone w sobotę, 27 czerwca o 8:35. Tego samego dnia odbędzie się pierwszy wyścig. Jego start zaplanowano na godz.12:25. W niedzielę o godz. 9:00 kierowcy Audi TT Cup będą rywalizować po raz drugi. Zawody można śledzić live na stronie: www.audi-motorsport.com.

 _DSC0678

Gosia Rdest: Dosyć długa przerwa od ścigania bardzo się przydała, czuję duży głód walki na torze. Nastroje przed wyścigiem, jak zawsze są bardzo dobre. Dodatkowej pewności siebie dodały mi ubiegłotygodniowe wyścigi w Golfie, które pokazały że mam coraz lepsze tempo. Na razie największą zagadką jest dla mnie tor, pierwsze zapoznanie z obiektem w formie walk-track’u zaplanowane jest na piątek rano. Mamy szczęście pracować z instruktorami Audii, którzy wielokronie startowali na tym obiekcie, wiec ich wskazówki będą na pewno bezcenne. Norisring to uliczny tor, który nie wydaje się być specjalnie trudny, są tu: trzy zakręty, dwa nawroty i jedna szykana. Nie ma stref bezpieczeństwa, tylko bariery uliczne lub betonowe. Jest to wyzwanie dla kierowcy, trzeba bezbłędnie trzymać się toru jazdy, każdy kontakt z barierką może oaznaczać koniec zawodów. Na pewno czeka nas dwudniowe wielkie święto, bo na niemiecki tor zjeżdżają również DTM-y, a oprawa tych wyścigów robi wrażenie nie tylko na kibicach, ale również na samych zawodnikach. Fantastycznie być częścią takiego wydarzenia.

Wszystkie rundy Audi TT Sport Cup rozgrywane są w towarzystwie prestiżowej serii DTM. Zawodnicy startują w identycznie przygotowanych Audi TT wyposażonych w przedni napęd i 2-litrowy silnik TFSI o mocy 310 KM. Moc samochodu można zwiększyć o kolejne 30 KM poprzez użycie systemu „push-to-pass”. Samochód waży zaledwie 1125 kg. Każdorazowo na torze sytartuje 18 zawodników oraz zaproszeni goście. Podczas rundy w Norisring w rolę kierowców VIP wcielą się Doreen Seidel (niemiecka Playmate 2008) oraz trzech arystokratów: książę Albert von Thurn und Taxis, Pierre Casiraghi oraz hrabia Marcus von Oeynhausen-Sierstorpff.

Gosia Rdest to jedyna Polka, która w sezonie 2015 regularnie ściga się w wyścigach płaskich. Zawodniczkę można oglądać w tym roku aż w dwóch seriach: Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała w kartingu, gdzie w sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Gosia rywalizowała też w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są: Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2, 4 i 6 miejsce. Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

Dodatkowe informacje na temat Gosi Rdest:

Oficjalna strona: www.gosiardest.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Gosia-Rdest-Life-is-a-Race

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCUSP5guEpLtT0E1SX_vzwzw/videos

 AUDITT-BarcelonaTest2015-0570_resized

Audi TT Cup 2015 – kalendarz

01-03 maj Hockenheim (D)

26-28 czerwiec Norisring (D)

31 lipiec -02 sierpień Red Bull Ring (A)

11-13 wrzesień Oschersleben (D)

25-27 wrzesień Nürburgring (D)

16-18 październik Hockenheim (D)

 inf.pras.

 

NOWOŚCI

61 Rajd Barbórka – harmonogram i informator

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

Rally and Race Team na podium Rajdu Wikinga i „generalki” MSP Rally Trophy!

Rally
Mamy to! Nasza redakcyjna drużyna dokonała "niemożliwego'', stając na podium BSK Tech 8. Rajdu Wikinga - finałowej...

Damian Boncela i Jacek Wasilewski – Mistrzowie RN3 gotowi do Rajdu Barbórka

Damian Boncela, Jacek Wasilewski
Damian Boncela i Jacek Wasilewski - Mistrzowie RN3 zakończą swój sezon podczas Barbórki Warszawskiej. Otrzymaliśmy wypowiedź po...

Wyścigi przestaną istnieć przez globalne ocieplenie

Trophée Andros to najsłynniejsze wyścigi samochodowe rozgrywane na lodzie. Zainaugurowany w 1990 roku cykl zakończy działalność w...

TOYOTA TEAM CLASSIC gotowa do Rajdu Barbórka

Załoga Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński wystartuje legendarną Toyotą Celica GT-Four w 61. Rajdzie Barbórka. Zawodnicy TOYOTA...

NAJPOCZYTNIEJSZE