Gosia Rdest po raz trzeci w wyścigu Audi TT Sport Cup

Red Bull Ring to już siódmy tor, który odwiedzi w tym roku Gosia Rdest. Tym razem zawodniczka będzie rywalizowała w trzeciej rundzie Audi TT Sport Cup podczas której przejedzie prawie 130 kilometrów w wyścigowym tempie.

W najbliższy weekend zostanie rozegrana trzecia spośród sześciu zaplanowanych na ten sezon rund pucharu Audi TT. Wystartuje w niej 24 kierowców, w tym aż cztery kobiety. Oprócz Gosi Rdest i Mikaeli Ahlin-Kottulinsky na austriackim torze zobaczymy Rahel Frey i Doreen Seidel. Gosia Rdest już po raz trzeci wystartuje na Red Bull Ringu. Zadebiutowała na nim w 2012 roku podczas Formula BMW Talent Cup, a w ubiegłym sezonie ścigała się w VW Scirocco R-Cup.

 _DSC0678

Gosia Rdest: Czeka nas niesamowity weekend Audi TT Sport Cup. Red Bull Ring to jeden z moich ulubionych torów: położony na wzgórzach, robiący niesamowite wrażenie, z widowiskowymi strefami hamowania. Zawody przyciągają tu tłumy kibiców. Podobnie jak przed rokiem w Scirocco R-Cup, organizatorzy pucharu postanowili zaprosić na wyścig zawodniczki. Dzięki temu będę miała unikalną okazję pościgania się aż z trzema dziewczynami. Po ostatnich zawodach na Norisringu myślę, że rozumiem się z moim Audi coraz lepiej.

Wyścigowy weekend rozpocznie się w piątek od zapoznania z torem. Na 15:00 zaplanowano wolne treningi. Kwalifikacje odbędą się w sobotę o 9:55, a pierwszy wyścig o 14:05. Drugie zawody rozpoczną się w niedzielę o 10:10. Wszystkie rundy Audi Sport TT Cup rozgrywane są w towarzystwie prestiżowej serii DTM. Zawodnicy startują w identycznie przygotowanych Audi TT wyposażonych w przedni napęd i 2-litrowy silnik TFSI o mocy 310 KM. Moc samochodu można zwiększyć o kolejne 30 KM poprzez użycie systemu „push-to-pass”. Samochód waży zaledwie 1125 kg. Każdorazowo na torze sytartuje 18 zawodników oraz zaproszeni goście.

Gosia Rdest to jedyna Polka, która w sezonie 2015 regularnie ściga się w wyścigach płaskich. Zawodniczkę można oglądać w tym roku aż w dwóch seriach: Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała w kartingu, gdzie w sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Gosia rywalizowała też w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie.

 AUDITT-BarcelonaTest2015-0570_resized

Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są: Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2, 4 i 6 miejsce. Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

Dodatkowe informacje na temat Gosi Rdest:

Oficjalna strona: www.gosiardest.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Gosia-Rdest-Life-is-a-Race

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCUSP5guEpLtT0E1SX_vzwzw/videos

Audi Sport TT Cup 2015 – kalendarz

01-03 maj Hockenheim (D)

26-28 czerwiec Norisring (D)

31 lipiec -02 sierpień Red Bull Ring (A)

11-13 wrzesień Oschersleben (D)

25-27 wrzesień Nürburgring (D)

16-18 październik Hockenheim (D)

inf.pras.