poniedziałek, 18 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGosia Rdest ponownie wystartuje na Oschersleben

Gosia Rdest ponownie wystartuje na Oschersleben

23 kierowców spotka się w najbliższy weekend na torze w Oschesleben aby stanąć do rywalizacji podczas czwartej rundy Audi Sport TT Cup. Będzie to już drugi w tym sezonie występ Gosi Rdest na niemieckim torze zlokalizowanym pod Magdeburgiem.

Debiutujący monomarkowy puchar Audi TT wkroczył za półmetek rywalizacji. Po wakacyjnej przerwie od ścigania zawodnicy spotkają się jeszcze trzy razy. Dotąd rywalizacja w pucharze przebiegała niezwykle ekscytująco. Spośród 18 stałych kierowców aż 1/3 stała na najwyższym stopniu podium, a w każdym z sześciu już rozegranych wyścigów triumfował inny zawodnik. W pucharowej TT-ce coraz pewniej czuje się też Gosia Rdest – jedna z dwóch kobiet w stawce. Z wyścigu na wyścig jest to coraz bardziej widoczne w międzyczasach oraz zajmowanych miejscach. Polka już drugi raz w tym roku zawita na Motorsport Arenę Oschersleben, na niemieckim torze startowała się już podczas kwietniowej rundy Volkswagen Golf Cup.

  A156993_medium15

Gosia Rdest:To ogromny plus, że będę ścigać się na znanym mi już obiekcie. Inaugurowaliśmy tutaj tegoroczny Volkswagen Golf Cup, jeździłam na nim również w ubiegłym roku, ale mimo wszystko innym samochodem o odmiennej charakterystyce i mniejszej mocy. Od czwartku będziemy intensywnie pracować z inżynierem na torze. Oschersleben to specyficzny obiekt. Nie jest może długi, ale ma kilka ciekawych punktów. Na pierwszym zakręcie na przykład można sporo zyskać, można też sporo stracić. Jest też kilka newralgicznych miejsc na których można przeprowadzać ataki. Powrót za kierownicę pucharowej TT-tki po prawie miesięcznej przerwie na pewno przyniesie sporo radości.

Organizatorzy Audi Sport TT Cup przykładają szczególną wagę do oprawy zawodów. Zawody towarzyszą niemieckiej serii DTM, która jest gwarantem wielotysięcznej publiki na torze. Wszystkie zawody można oglądać na żywo za pośrednictwem internetu. Weekend w wykonaniu zawodników Audi Sport TT Cup rozpocznie się w piątek o 12:50 sesją treningową. Kwalifikacje zaplanowano na sobotę na 10:15. Wyścigi będzie można śledzić na żywo i w internecie w sobotę o 16:55 i niedzielę o 12:20.

Relacja live z najbliższych dwóch wyścigów na Orschersleben będzie dostępna na: http://www.audi-motorsport.com/de/en/home/livestream.html

A156711_medium7

Poprzednie wyścigi Audi Sport TT Cup można obejrzeć na: https://audimedia.tv

W sezonie 2015 zostaną rozegrane następujące rundy Audi Sport TT Cup:

12–13 września: Oschersleben

26–27 września: Nürburgring

17–18 października : Hockenheim

Gosię Rdest wspierają: EMKA S.A., Scania Polska, Rally Planet. Za serwis samochodu podczas zawodów odpowiadał Racing Tech.

O zawodniczce:

Gosia Rdest to jedyna Polka, która w sezonie 2015 regularnie ściga się w wyścigach płaskich. Zawodniczkę można oglądać w tym roku aż w dwóch seriach: Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała w kartingu, gdzie w sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Gosia rywalizowała też w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są: Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2, 4 i 6 miejsce. Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

Dodatkowe informacje na temat Gosi Rdest:

Oficjalna strona: www.gosiardest.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Gosia-Rdest-Life-is-a-Race

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCUSP5guEpLtT0E1SX_vzwzw/videos

inf.pras.

Poprzedni artykuł49 zgłoszeń w Korczynie
Następny artykułMówią przed Korczyną

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

3. Rally Radków 2021 – Tarmac Masters – video

Nagrania z łączników szutrowych i podstępnych miejsce z 3. Rally Radków 2021 - Tarmac Masters.

7 runda Rallycross Słomczyn i 5 runda Autocross – harmonogram i bilety.

Ostatnie finałowe starcie Rallycross i Autocross już w ten weekend na Autodromie Słomczyn! Przed nami 7, finałowa i...

WRC Rajd Katalonii – asfaltowe prędkości

Zapraszamy na ciekawy materiał pokazujący jak niesamowicie radzą sobie kierowcy i ich maszyny na krętych drogach Katalonii....

To był finał ERX3 2021 z Litwinowiczem z pierwszej linii

Circuito Internacional de Montalegre w Portugalii gościł kierowców Mistrzostw Świata Rallycross i Mistrzostw Europy. Polskie barwy samotnie...

Zwroty akcji na Słowacji – zagraniczna runda Motul HRSMP dla Lutego i Celińskiego

To nie był wyłącznie słodki rajd dla duetu Luty/Celiński. Długa jazda za wolniejszymi rywalami i 20 sekund...

NAJPOCZYTNIEJSZE