piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościGosia Rdest powalczy o punkty na Sloviakia Ringu

Gosia Rdest powalczy o punkty na Sloviakia Ringu

Już w najbliższy weekend na Slovakia Ringu, w towarzystwie takich serii jak Blancpain GT Series i Porshe GT3 Cup, zostanie rozegrana piąta runda Volkswagen Castrol Cup. O kolejne punkty powalczy w niej m.in. Małgorzata Rdest – jedyna kobieta zasiadająca w tym roku za kierownicą pucharowego Golfa.

Zawodnicy startujący w VWCC mieli okazję zaznajomić się ze słowackim torem podczas kwietniowych testów przed rozpoczęciem sezonu 2014. W najbliższy weekend puchar Golfa ponownie zagości pod Bratysławą. Już jutro odbędą się dwa treningi, w sobotę czasówka, a na niedzielę zaplanowano dwa wyścigi podczas których zawodnicy przejadą łącznie 20 okrążeń toru. Kibice, którzy nie dotrą w weekend na słowacki tor, będą mogli obejrzeć relację live z VWCC w internecie na stronie www.volkswagencastrolcup.pl.

Gosia Rdest: To będzie kolejny weekend pod znakiem debiutu. Nie ścigałam się jeszcze na Slovakia Ringu, pierwszą styczność z torem miałam podczas kwietniowych testów, przed rozpoczęciem sezonu w Golfie. Ogólny obraz toru i wstępne założenia jak podejść do wyścigu mam już w głowie. Podczas treningów ważne będzie wypracowanie optymalnego rozwiązania dla zastosowania push-to-pasów, czyli przycisku zwiększającego moc samochodu o dodatkowe 50KM. Nitka Slovakia Ringu jest długa i szybka, miejsc do wciskania tych przycisków jest tutaj sporo, na pewno więcej niż dziewiętnaście podczas każdego wyścigu. Jest też wiele miejsc do popełniania błędów, m.in: proste na końcu których są już duże prędkości, ryzyko utraty pozycji jest duże.  Ważne, aby wyczuć tor i realizować logiczną strategię. Slovakia Ring to miejsce dużych międzynarodowych imprez, przygotowując się do wyścigu śledziłam m.in. on boardy z WTCC, które były tu rozgrywane. W najbliższy weekend na Słowacji zagoszczą m.in. Blancpain GT Series, które na pewno wzbogacą weekend wyścigowy i przyciągną kibiców.  W tej chwili nie mam już dużo do stracenia, nie myślę w kategoriach klasyfikacji sezonu, raczej koncentruję się nad każdym kolejnym zadaniem. Przejeżdżanie wyścigów w dobrym tempie, bez popełniania błędów, dawanie z siebie stu procent na torze pod względem koncentracji i realizacji założonej strategii to moje priorytety na najbliższy weekend. Ostatnie zawody nie były dla mnie szczęśliwe, ale mam je już za sobą. Przed nami kolejny wyścigowy weekend, kolejna pusta kartka do zapisania. Chcę jak najlepiej wykorzystać te trzy dni na torze.

inf. pras.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here