środa, 6 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGosia Rdest powalczy o punkty w Brnie

Gosia Rdest powalczy o punkty w Brnie

Gosia Rdest nie zwalnia tempa i niespełna tydzień po zakończeniu czwartej rundy Audi Sport TT Cup przesiada się za kierownicę pucharowego Volkswagena Golfa. Zawodnicy startujący w VWGC spotkają się już po raz piąty, tym razem na Autodromie Brno. Będzie więcej jeżdżenia i na pewno zacięta rywalizacja. To przedostatnia szansa na zdobycie cennych punktów do klasyfikacji sezonu.

  IMGL2944_MINI

Jedyna kobieta w stawce zawodników Volkswagen Golf Cup po czterech rundach zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Straty punktowe do wyżej sklasyfikowanych kierowców nie są duże, dlatego kolejne zawody zapowiadają się niezwykle emocjonująco. W najbliższy weekend zawodnicy staną do rywalizacji na czeskim torze w Brnie. Tym razem przed kwalifikacjami otrzymają dodatkową godzinę na zapoznanie się z obiektem i znalezienie optymalnych ciśnień. Organizator zaplanował łącznie aż cztery półgodzinne treningi.

Gosia Rdest: Nowością są dodatkowe sesje testowe. Przedyskutujemy z inżynierem jak optymalnie wykorzystać ten dodatkowy czas. Dużo będzie zależało od warunków panujących na torze, bardzo możliwe, że treningi odbędą się na mokrej nawierzchni, a kwalifikacje i zawody już przy dobrej pogodzie. Tor w Brnie oczywiście znam z poprzednich zawodów, niestety nie miałam okazji tu dawno testować – ostatnio obiekt jest przyjazny głównie motocyklistom. Dlatego cieszą dodatkowe kilometry testowe przed zawodami. Przypominam sobie też charakterystykę obiektu na symulatorze. Nie mam konkretnych założeń, nie kalkuluję. Tradycyjnie będę się starała wycisnąć z zawodów maksimum, skupię się na jak najlepszym wykonaniu zadania.

Gosia Rdest to jedyna Polka, która w sezonie 2015 regularnie ściga się w wyścigach płaskich. Zawodniczkę można oglądać w tym roku aż w dwóch seriach: Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała w kartingu, gdzie w sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Gosia rywalizowała też w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są: Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2, 4 i 6 miejsce. Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

 IMGL2464_MINI

Dodatkowe informacje na temat Gosi Rdest:

Oficjalna strona: www.gosiardest.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Gosia-Rdest-Life-is-a-Race

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCUSP5guEpLtT0E1SX_vzwzw/videos

Harmonogram V rundy Volkswagen Golf Cup

Piątek, 18.09.2015 r.

12:40 – 13:10 Trening 1

16:25-16:55 Trening 2

Sobota, 19.09.2015 r.

9:00-9:30 Trening 1

12:50-13:20 Trening 2

15;50-16:20 Kwalifikacje

Niedziela, 20.09.2015 r.

10:30 -11:10 Wyścig 1

15:10-15:50 Wyścig 2

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

Travis Pastrana podczas 2022 Goodwood Festival of Speed [wideo]

Travis Pastrana Subaru GL Wagon Goodwood
Travis Pastrana na tegoroczny występ w Goodwood wybrał mega niecodzienne auto - Subaru GL Wagon. Seryjnie 1.8...

Super Sprint Brzostek 2022 – [wideo]

Super Sprint Brzostek
Super Sprint o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek 2022 odbył się 3 lipca i przyniósł bardzo emocjonującą rywalizację, czego...

Udany i emocjonujący Rallye Breslau już za zawodnikami

W dniach 26 czerwca – 1 lipca w Żaganiu i Drawsku Pomorskim odbywał się słynny Rallye Breslau....

Finał rodem z Sardynii! – 3. runda Motul Gravel Cup 2022

Za nami trzecia odsłona cyklu Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward. W sobotę drugiego lipca...

NAJPOCZYTNIEJSZE