Gosia Rdest przed rundą VWCC w Poznaniu

Już w najbliższy weekend Volkswagen Castrol Cup pierwszy raz w tym sezonie zawita do Poznania. Podczas trzeciej rundy międzynarodowego serialu wyścigowego do rywalizacji stanie 22 kierowców z 8 krajów, w tym 21-letnia Gosia Rdest.

Jedyna zawodniczka w stałej stawce tegorocznego VWCC, Gosia Rdest, zebrała dotąd 70 punktów i zajmuje obecnie 9 miejsce w klasyfikacji sezonu, z wyścigu na wyścig sukcesywnie poprawiając swoją pozycję.

Gosia Rdest: Nie mogę się doczekać wyścigu w Poznaniu, zjawi się tam wielu kibiców z mojego rodzinnego miasta i z Krakowa, gdzie obecnie studiuję, więc będę mogła liczyć na duży doping. Toru w Poznaniu cały czas się uczę, byłam tu dwa razy na eventach z cyklu Track Day. Z samego toru, jego nitki jestem bardzo zadowolona – jest ciekawy, bardzo wymagający, ma parę zakrętów które można przejechać szybko na kilka różnych sposobów, wielu szybkich kierowców może ugrać tu coś dla siebie i przejechać go swoim stylem jazdy. Zbliżamy się powoli do połowy sezonu, zaprzyjaźniłam się więc z autem, znam je całkiem nieźle. Myślę, że moje tempo wyścigowe jest w porządku, w Poznaniu będę chciała popracować jeszcze nad czasówką.

Trzecia runda Volkswagen Castrol Cup rozpocznie się w piątek, dwoma półgodzinnymi sesjami treningowymi zaplanowanymi na 14:15 i 17:55. Kwalifikacje zaplanowano na sobotę na 9:55. Pierwszy wyścig odbędzie się w sobotę o 14:25. Drugi zostanie rozegrany w niedzielę o 12:30. Za każdym razem zawodnicy mają do pokonania 14 okrążeń toru.

Gosię Rdest w sezonie 2014 wspierają: Castrol Polska, firmy  EMKA S.A. i  EMKA TRANS oraz Chrono Online – dystrybutor zegarków Epos.

Gosia Rdest to 21-letnia zawodniczka wyścigowa. Pochodzi z Żyrardowa, obecnie mieszka w Krakowie, studiuje dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przygodę ze sporem motorowym rozpoczynała od kartingu. W sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Swoich sił próbowała też we włoskiej lidze kartingowej, gdzie wywalczyła m.in. pierwsze miejsce w 21 Trofeo d’Autunno w kategorii KF2 oraz trzecie miejsce w czwartej rundzie Mistrzostw Włoch, również w kategorii KF2. W sezonie 2012 Gosia rywalizowała w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Na swoim koncie odnotowała aż siedemdziesiąt dwa udane ataki na rywali. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetem jest Aryton Senna, a wielkim sportowym celem – zostać pierwszą Polką startującą w wyścigach Formuły 1.

inf. pras.