Gosia Rdest rozpoczyna nowy sezon 24-godzinnym wyścigiem w Dubaju

9-10 stycznia 2015 na Dubai Autodrome odbędzie się 24-godzinny wyścig w którym wystartuje ośmioro Polaków. Wśród nich jest jedyna kobieta, Małgorzata Rdest, która zasiądzie za kierownicą Volkswagena Golfa GTI.

 

Przerwa między wyścigowymi sezonami dla Gosi Rdest nie trwa tym razem długo. Zaraz po zakończeniu rywalizacji w Volkswagen Castrol Cup 2014 Polka poleciała do Indii, gdzie  z powodzeniem rywalizowała w Volkswagen Polo R Cup – w jednym z wyścigów wywalczyła drugie miejsce, w pozostałych zajęła czwartą i szóstą pozycję. Kolejnym treningiem wyścigowej jazdy po torze przez zbliżającym się sezonem będzie słynny 24h Dubai. Gosia Rdest będzie rywalizować w nim za kierownicą Volkswagena Golfa GTI w barwach angielskiego zespołu KPM Racing. Jej zmiennikami będą:  Javier Morcillo z Hiszpanii oraz Lukas Orrock i Tom Wilson z Wielkiej Brytanii.

GOSIA_RDEST

Gosia Rdest: Bardzo sie cieszę, ze mam szanse wystartować w wyścigu Dubai 24h. To będzie zupełnie nowe doświadczenie związane moimi startami, które pozwoli na zebranie cennych doświadczeń i da możliwość wyjeżdżenia wielu kilometrów po torze. Jadę tam z bardzo doświadczonym brytyjskim zespołem KPM Racing. Podczas każdych zawodów praca zespołowa jest bardzo ważna, jednak w przypadku wielogodzinnych imprez nabiera ona zupełnie nowego znaczenia. Kierowca jest tutaj tylko jednym ze składowych teamu. Bardzo ważne jest  zarówno fizyczne i mentalne przygotowanie do takiego eventu – umiejętność utrzymania koncentracji na odpowiednio wysokim poziomie czy efektywnego odpoczynku na torze podczas oczekiwania na swoją zmianę. Będzie to mój pierwszy endurance, więc wskazówki teamu jak i moich zmienników na pewno okażą się bezcenne. Wyścig będzie bardzo dużym wyzwaniem, szczególnie jazda w nocy, bo dotychczas nie miałam okazji ścigać się po zmroku. 24-godzinny wyścig za kierownicą przerobionego pod długie dystanse VW Golfa uważam za świetnie otwarcie sezonu i dobrą rozgrzewkę przed bardzo pracowitym wyścigowym rokiem 2015.  

Dziesiąta edycja wyścigu Dubai24 rozpocznie się w piątek, 9 stycznia o 14:00. Do wyścigu zgłoszono 96 samochodów. Zawody zostaną poprzedzone jazdami testowymi. Gosia Rdest wystartuje w barwach angielskiego zespołu KPM Racing, który w Dubaju wystawi 2 samochody.

Gosia Rdest urodziła się w 1993 roku w Żyrardowie. Swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała od kartingu. W sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Swoich sił próbowała też we włoskiej lidze kartingowej, gdzie wywalczyła m.in. pierwsze miejsce w 21 Trofeo d’Autunno w kategorii KF2 oraz trzecie miejsce w czwartej rundzie Mistrzostw Włoch, również w kategorii KF2. W sezonie 2012 Gosia rywalizowała w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Na swoim koncie odnotowała aż siedemdziesiąt dwa udane ataki na rywali. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są:  Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit.

 

Dodatkowej informacje o imprezie na stronie: www.24hdubai.com

 

Inf.pras.