wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGospodarze na czele w Barum Rally Zlin

Gospodarze na czele w Barum Rally Zlin

Za nami pierwsze odcinki specjalne 50. Barum Czech Rally Zlin. Jak na razie gospodarze nie dają szans swoim rywalom i odskakują w klasyfikacji imprezy.

Tak jak już przewidywano, gospodarze na własnym terytorium czują się zdecydowanie najlepiej. Od samego początku trwa walka między wielkim faworytem, dziewięciokrotnym triumfatorem Rajdu Barum – Janem Kopeckym oraz jego rodakiem Vaclavem Pechem. Atmosfera tego pojedynku jest naprawdę gorąca. Kopecky od prawie siedmiu lat dominuje w stawce. W tym okresie tylko raz musiał uznać wyższość rywali przegrywając właśnie z Vaclavem. Pech nie jest jednak klasyfikowany w tabeli turnieju mistrzostw Europy ERC ze względu na swój samochód. Po asfaltowych oesach porusza się Focusem WRC z 2006 roku.

Klin między tę dwójkę próbuje wbić Andreas Mikkelsen. Norweg ma prawie jedenaście sekund straty po trzech odcinkach specjalnych. Po piętach depcze mu kolejny z długiej listy gospodarzy, Erik Cais. Miko Marczyk jest ostrożny, wciąż trzyma się czołówki imprezy.

Czeka nas teraz chwila przerwy, kierowcy zjechali na pierwszy z dwóch planowanych dziś serwisów. Wyniki można śledzić na oficjalnej stronie internetowej Barum Rally Czech Zlin.

fot. Miko Marczyk Motorsport – oficjalny profil Facebook

Biało-czerwoni na drodze

Jak na razie Polacy radzą sobie naprawdę bardzo dobrze, nie brakowało jednak pierwszych, poważnych błędów. Największym pechowcem okazał się Igor Widłak w Fordzie Fiesta Rally3. Zawodnik prowadzony przez Daniela Dymurskiego popełnił poważny błąd podczas wczorajszego, nocnego odcinka SSS Zlin. Widłak tłumaczył, że hamował zbyt późno i wypadł na trawę, efektem czego było złamane zawieszenie i uszkodzone hamulce. Nie udało się mu zatem ukończyć próby, obecnie jest ostatni w klasyfikacji generalnej rajdu.

Miko Marczyk zachowuje naprawdę mocne tempo i jedzie w ścisłej czołówce „Barumki”. Wieczorny oes w centrum Zlina ukończył na czwartej lokacie, o poranku wskoczył już na najniższy stopień podium. Po jednym z najtrudniejszych dziś odcinku Hostalkova jest piąty i traci do lidera blisko osiemnaście sekund. Na mecie OS3 Marczyk wspominał, że był to najprawdopodobniej jeden z najtrudniejszych odcinków specjalnych w całej jego karierze.

W klasyfikacji ERC2 czwartą lokatę zajmuje Michał PryczekDariusz Poloński jest obecnie drugi, do Węgra, Tibora Erdiego jr. traci około sześciu sekund. Poloński z ogromną przewagą prowadzi też w klasyfikacji Abarth Rally Car. Już po trzech oesach ma blisko czterdzieści pięć sekund zapasu. Łukasz Lewandowski jest ósmy w grupie aut ERC3.

Przed nami cały weekend emocji! 

Jubileuszowa, 50 edycja kultowej „Barumki” tak naprawdę dopiero się rozkręca. Przed nami jeszcze dwanaście odcinków specjalnych, do rywalizacji powracamy około godziny 13:15. Zawodnicy wystartują na dobrze znanej wirtualnym zawodnikom próbie OS Komarov.

Jeżeli potrzebujecie przypomnieć sobie wszystkie istotne informacje o rywalizacji u naszych południowych sąsiadów, koniecznie sprawdźcie naszą naprawdę obszerną zapowiedź, pełną ciekawostek, historycznych smaczków i opisów tego, co czeka nas na asfaltowych trasach.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE