Charles Leclerc wygrywa kwalifikacje w domowym wyścigu o Grand Prix Monako. Drugie miejsce dla kolegi z zespołu Carlosa Sainza.

Charles Leclerc wygrywa sobotnie kwalifikacje w pięknym stylu. Obok niego w jutrzejszym wyścigu ustawi się kolega z zespołu Carlos Sainz. To doskonała pozycja startowa na torze, na którym bardzo trudno się wyprzedza. Za czerwonymi bolidami ustawią się dwa bolidy Red Bulla, czyli trzeci w dzisiejszych kwalifikacjach Sergio Pérez i czwarty Max Verstappen.  Za nimi McLaren Lando Norrisa i George Russell w Mercedesie. Z pozycji siódmej wystartuje Fernando Alonso w Alpine a obok niego ósmy w kwalifikacjach Lewis Hamilton – Mercedes AMG. Dziewiątą pozycję zajął Sebastian Vettel – Aston Martin. Jako ostatnie w Q3 przyjechało Alpine Estebana Ocona i to on wystartuje z pozycji nr 10 do jutrzejszego wyścigu.

Zobacz też: Grand Prix Monako – harmonogram, transmisja

Pod koniec trzeciej kwalifikacji doszło do kolizji. W ostatnim zakręcie przed wjazdem do tunelu, Perez uderzył tyłem bolidu o bandę. Podążający za nim Sainz, zbyt późno zauważył żółtą flagę i zahaczył o bolid Red Bulla. Oba bolidy zablokowały tor. Jadący za nimi kierowcy nie mogli kontynuować jazdy, więc zakończono kwalifikacje.

Wyniki kwalifikacji do wyścigu o Grand Prix Monako 2022

grafika: formula1.com