niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościGrand Prix Austrii zostaje w kalendarzu F1 na kolejne lata

Grand Prix Austrii zostaje w kalendarzu F1 na kolejne lata

Formuła 1 potwierdziła, że wyścig na austriackim torze Red Bul Ring będzie w kalendarzu przez kolejne 4 lata. W tym roku ponownie na legendarnym obiekcie odbędzie się sobotni sprint F1.

Grand Prix Austrii wróciło do kalendarza F1 w sezonie 2014, a wcześniej ostatnia edycja miała miejsce w 2003 roku. Tegoroczna runda będzie świętować dziesięciolecie swojego ostatniego powrotu, więc fanów z pewnością ucieszy fakt, że nowa umowa będzie obowiązywać do sezonu 2027 włącznie: „Grand Prix Austrii to idealne połączenie wymagającego toru, szybkich wyścigów i pięknego miejsca dla naszych fanów, dlatego cieszę się, że wrócimy na Red Bull Ring co najmniej do 2027 roku w ramach nowej umowy” – powiedział CEO F1 Stefano Domenicali. „Świętujemy dziesiątą rocznicę powrotu toru do Formuły 1, która zapewniła ciągły sukces imprezy i ogromny entuzjazm dla naszego sportu w Austrii oraz na całym świecie”.

Dyrektor obiektu Erich Wolf dodał: „Jesteśmy dumni ze szczególnego partnerstwa, jakie mamy z Formułą 1 i jesteśmy absolutnie zachwyceni, że możemy powitać najwyższą klasę sportów motorowych na Red Bull Ring na kolejne cztery lata. Podpisując przedłużenie kontraktu, Formuła 1 mocno zaangażowała się w Austrię, Styrię i region Murtal”.

„Wkraczając w dziesiąty rok naszej współpracy z Formułą 1, chcemy świętować ten kamień milowy ze wszystkimi fanami tego sportu i podziękować im za ich lojalność i niesamowitą atmosferę, którą pomagają stworzyć. Wszystkich zapraszamy do przeżycia kolejnego wspaniały weekend wyścigowy w Spielbergu w 2023 roku”.

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here