wtorek, 26 września, 2023
Strona głównaNA TOPIEGrand Prix Emilii-Romanii w F1 odwołane! Znamy powody

Grand Prix Emilii-Romanii w F1 odwołane! Znamy powody

Grand Prix Emilii-Romanii miało się odbyć już w nadchodzący weekend. Jednak ulewy w centralnej części Włoch doprowadziły do wprowadzenia stanu alarmowego. W konsekwencji organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu wyścigu.

Grand Prix Emilia Romagna oficjalnie odwołane. Taki komunikat pojawił się w mediach społecznościowych kilka godzin temu. Włodarze F1 podjęli trudną, ale jedyną słuszną decyzję w tej sprawie.

Zobacz: FIA zaprezentowała kalendarz F1 na sezon 2023

– Społeczność F1 chce przesłać swoje wsparcie do ludzi i społeczności dotkniętej ostatnimi wydarzeniami w regionie Emilia Romagna. Chcemy też oddać hołd pracy służb ratunkowych, które robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc potrzebującym – taki komunikat opublikowano na oficjalnym profilu F1 w mediach społecznościowych.

Dyskusje na temat odwołania wyścigu trwały wiele godzin. Przedstawiciele F1, FIA oraz lokalne władze w końcu doszły do porozumienia w tej kwestii. Bezpieczne organizowanie imprezy w takich warunkach nie byłoby możliwe. Zarówno kibice, zespoły i personel byliby niepotrzebnie narażeni na niebezpieczeństwo.

To już kolejna powódź w ciągu ostatnich tygodni w regionie Emilia Romagna. Na początku maja intensywne opady deszczu doprowadziły do śmierci dwóch osób. Przez ostatnie kilka godzin wiele rzek wylało, a w rejonie toru wyścigowego Imola ustanowiono czerwony alert pogodowy. W takich warunkach można się spodziewać lokalnych podtopień, a nawet osunięć ziemi.

Wielu mieszkańców okolicznych miejscowości zostało ewakuowanych. We wtorek (16 maja) przeprowadzono nawet ewakuację personelu F1 w obiektu. W ciągu nocy doszło do zalania dużej części padoku. Włodarze „królowej motorsportu” ogłosili zakaz wejścia na teren toru. Będzie obowiązywać do odwołania.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Ustalenie nowego terminu dla Grand Prix Emilii-Romanii będzie bardzo trudne. Kalendarz F1 jest bardzo napięty, a przełożenie wyścigu na kolejny tydzień po Grand Prix Włoch, które odbędzie się 10 września, będzie praktycznie niemożliwe. W następnym tygodniu F1 przenosi się do Singapuru.

Przeczytaj koniecznie: Grand Prix Chin wypada z kalendarza F1. Jaki wyścig w zamian?

Można się spodziewać, że tegoroczny kalendarz F1 zostanie odchudzony o kolejną rundę. Już wcześniej odwołano Grand Prix w Chinach ze względu na obostrzenia związane z COVID-19.

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Zbigniew Staniszewski ponownie zdobywa trofeum FIA CEZ

Międzynarodowa federacja samochodowa, a dokładniej departament zarządzający strefą centralną w Europie zatwierdził wyniki dwóch ostatnich eliminacji mistrzostw...

Twórcy Cyberpunka oddali hołd Kenowi Blockowi

CD Projekt Red uhonorował zmarłego w tym roku Kena Blocka, umieszczając specjalny samochód w grze Cyberpunk 2077. Kierowca...

Rajd Chile BIOBIO 2023 – harmonogram

Rajd Chile
Rajdowe Mistrzostwa Świata przenoszą się do Ameryki Południowej! Już w ten weekend najlepsi kierowcy i piloci zmierzą...

WRC: Całe życie drudzy

WRC
Dramat Thierry'ego Neuvilla na drugim etapie Rajdu Akropolu sprawił, że jego marzenia o mistrzostwie WRC znów legły...

Mateusz Kaprzyk o włos od podium w ELMS

Jedyny Polak w wyścigach European Le Mans Series na belgijskim torze Spa-Francorchamps ponownie był jednym z najszybszych...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here