niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaWyścigiF1Grand Prix Malezji wróci do F1? Pojawiła się szansa, ale...

Grand Prix Malezji wróci do F1? Pojawiła się szansa, ale…

Grand Prix Malezji przez wiele lat było stałym punktem kalendarza F1. Jednak w pewnym momencie wypadło z gry. Malezyjczycy ponownie zainteresowali się „królową motorsportu”, gdy dyscyplina przeżywa renesans. Jest tylko jeden problem.

Grand Prix Malezji zadebiutowało w Formule 1 w 1999 roku. Imprezę organizowano nieprzerwanie aż do 2017 roku, a w ostatnim wyścigu zwyciężył Max Verstappen.

Zobacz: Harmonogram F1 2024 i dwie nowe lokalizacje. Totalna egzotyka

Włodarze imprezy stwierdzili wtedy, że promocja kraju poprzez F1 nie przynosi oczekiwanych rezultatów i zorganizowali z dalszych inwestycji w tym zakresie. Wielu kibiców rezygnowało z uczestnictwa w imprezie organizowanych w tak odległej lokalizacji, wybierając rundy rozgrywane w Europie.

Przez następne lata Malezja gościła ekipy innej serii – MotoGP. Pojawił się nawet malezyjski zespół, który startował w motocyklowym czempionacie. Po kilku latach Formuła 1 przeżyła odrodzenie za sprawą nowych właścicieli, a tymczasem władze Malezji ponownie zainteresowały się tematem.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

W przestrzeni publicznej Malezji zainicjowano nawet debatę na temat ewentualnego powrotu do kalendarza F1. Rządzący na poważnie podjęli temat, lecz szybko ich zapał ostygł.

Zobacz: Najdziwniejszy wyścig w historii F1!

Wszystko przez koszty organizacji wyścigu na torze Sepang i wymagane inwestycje. Modernizacja toru wymagałaby inwestycji w wysokości ok. 4,5 mln dolarów. Minister sportu w rozmowie z portalem gpblog.com poinformowała, że w tej chwili nie ma funduszy na taki cel.

Jędrzej Stoner
Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Atlas Ward Motorsport – motorsportowe fundamenty

Atlas
Atlas Ward to jedna z czołowych, rodzimych firm z branży budowlanej. Stawiane przez nią obiekty rozsiane są...

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

NAJPOCZYTNIEJSZE