piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaWyścigiGrand Prix Malezji wróci do F1? Pojawiła się szansa, ale...

Grand Prix Malezji wróci do F1? Pojawiła się szansa, ale…

Grand Prix Malezji przez wiele lat było stałym punktem kalendarza F1. Jednak w pewnym momencie wypadło z gry. Malezyjczycy ponownie zainteresowali się „królową motorsportu”, gdy dyscyplina przeżywa renesans. Jest tylko jeden problem.

Grand Prix Malezji zadebiutowało w Formule 1 w 1999 roku. Imprezę organizowano nieprzerwanie aż do 2017 roku, a w ostatnim wyścigu zwyciężył Max Verstappen.

Zobacz: Harmonogram F1 2024 i dwie nowe lokalizacje. Totalna egzotyka

Włodarze imprezy stwierdzili wtedy, że promocja kraju poprzez F1 nie przynosi oczekiwanych rezultatów i zorganizowali z dalszych inwestycji w tym zakresie. Wielu kibiców rezygnowało z uczestnictwa w imprezie organizowanych w tak odległej lokalizacji, wybierając rundy rozgrywane w Europie.

Przez następne lata Malezja gościła ekipy innej serii – MotoGP. Pojawił się nawet malezyjski zespół, który startował w motocyklowym czempionacie. Po kilku latach Formuła 1 przeżyła odrodzenie za sprawą nowych właścicieli, a tymczasem władze Malezji ponownie zainteresowały się tematem.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

W przestrzeni publicznej Malezji zainicjowano nawet debatę na temat ewentualnego powrotu do kalendarza F1. Rządzący na poważnie podjęli temat, lecz szybko ich zapał ostygł.

Zobacz: Najdziwniejszy wyścig w historii F1!

Wszystko przez koszty organizacji wyścigu na torze Sepang i wymagane inwestycje. Modernizacja toru wymagałaby inwestycji w wysokości ok. 4,5 mln dolarów. Minister sportu w rozmowie z portalem gpblog.com poinformowała, że w tej chwili nie ma funduszy na taki cel.

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here