piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGrand Prix Monako - harmonogram, transmisja

Grand Prix Monako – harmonogram, transmisja

Grand Prix Monako 2022 zbliża się wielkimi krokami! Prezentujemy harmonogram weekendu, który tak jak przed rokiem może nakreślić wektory obecnej kampanii.

Grand Prix Monako to zjawisko przepełnione sprzecznościami… Z jednej strony to jedna z najstarszych oraz najbardziej legendarnych potyczek w świecie motorsportu. Owiana pewną magiczną aurą, przyciągającą kibiców ze wszystkich zakątków świata. To prawdziwa mekka dla tych, którzy łakną sportowego prestiżu lub ścigania na najwyższym, luksusowym wręcz poziomie. Jednak z drugiej strony, Monako od lat nie pasuje do nowoczesnej Formuły 1, z roku na rok oferując coraz mniej emocji, stając się dokładną definicją wyścigowej procesji.

Na tegoroczne zmagania czekamy jednak z wypiekami na twarzy. Przede wszystkim, doszło do spektakularnej rewolucji technologicznej, a samochody zmieniły się nie do poznania. Co najważniejsze, inżynierowie wciąż poznają ich tajniki, stale eliminując awarie i ucząc się na błędach. Taki stan rzeczy powinien zagwarantować niebywałe emocje. Karty może rozdawać też pogoda – synoptycy zapowiadają, że na końcówkę niedzielnego starcia potrzebne będą parasole. W końcu, napięcie budują same zespoły. Ferrari oraz Red Bull dominują w stawce. Charles Leclerc niczym tlenu potrzebuje sukcesu na ojczystej ziemi, a Max Verstappen ma cudowne wspomnienia sprzed roku, gdzie po raz pierwszy wspiął się na szczyt klasyfikacji generalnej. Do gry powraca też Mercedes. Gdzie lepiej odmienić losy sezonu, jeśli nie tutaj?

fot. formula1.com

Uliczny rozkład jazdy

Rywalizacja bolidów Formuły 1 to niejedyne atrakcje, które czekają na kibiców w najbliższy weekend. Na Riwierę Francuską zawitają też zawodnicy pucharu Porsche Mobil 1 Supercup, kwalifikacje w ramach tego turnieju rozpoczną się dzisiaj o 15:30, a wyścig zaplanowano na 12:05 w niedzielę. Kierowcy Formuły 2 zakończyli już sesje kwalifikacyjne, pierwszy wyścig ruszy jutro o 17:40, drugi w niedzielę o 9:50. W Księstwie gości też czempionat FRECA. Tak jak w przypadku F2 pierwszy wyścig rozpisano na sobotę (11:40), drugi w niedzielę (8:35). Mocno trzymamy kciuki za biało-czerwonych – Romana Bilińskiego oraz Piotra Wiśnickiego.

Harmonogram Formuły 1:

Piątek 27.05.2022
10:30 – konferencja prasowa
14:00 – 1. trening
17:00 – 2. trening

Sobota 28.05.2022
10:30 – konferencja prasowa
13:00 – 3. trening
16:00 – kwalifikacje
17:00 – konferencja prasowa

Niedziela 08.05
13:00 – parada kierowców
15:00 – Grand Prix Monako

Tradycyjnie, rywalizację najszybszych pojazdów na świecie możecie podziwiać na platformie Eleven Sports. Poza samymi wyścigiem, znajdziecie tam zapowiedzi, wywiady i najgorętsze wiadomości z padoku. Jeśli wolicie angielski komentarz, alternatywą jest pakiet F1 TV Pro.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE