poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościGroszek walczy o mistrzostwo!

Groszek walczy o mistrzostwo!

Tegoroczne zmagania w TCR Eastern Europe dobiegną końca w najbliższy weekend. Finałowa runda cyklu zostanie rozegrana na czeskim torze Autodrom Most, a w stawce oczywiście nie zabraknie Bartosza Groszka, który na ostatnie wyścigi przybędzie w roli lidera cyklu. 

Zawodnik z Rzeszowa prowadzi w klasyfikacji generalnej kierowców nieprzerwanie od pierwszej rundy i przed finałem ma dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli zawodnikiem. To oznacza, że o losach tegorocznego tytułu zadecyduje wynik bezpośredniego pojedynku między kierowcami.

Co prawda Bartek nigdy nie ścigał się na czeskim obiekcie, jednak jego poprzednie starty doskonale pokazały, że nie powinno być to przeszkodą. Groszek szybo był w stanie odnajdywać się na nowych dla siebie torach, a w dodatku miał okazję testować w Moście. Najlepszym zresztą świadectwem umiejętności polskiego zawodnika są wyniki – dwie wygrane i w sumie 5 wizyt na podium jasno pokazują, że prowadzenie w klasyfikacji generalnej nie jest przypadkowe.

Na Autodromie Most może nie ścigały się tak znamienite serie jak Formuła 1, czy DTM, jednak obiekt jest doskonale znany fanom wyścigów turystycznych. W ubiegłym roku do Czech zawitały mistrzostwa świata, a finał TCR Eastern Europe rozgrywany jest w towarzystwie ETRC – europejskich mistrzostw ciężarówek, co tworzy jedyną w swoim rodzaju oprawę.

Z tego powodu też zawodnicy będą rywalizować według zmienionego harmonogramu. Piątek będzie stał pod znakiem nie jednego, a trzech oficjalnych treningów – rozpoczną się one kolejno o 10:50, 12:50 oraz 15:30, a każdy z nich potrwa pół godziny. W sobotę na 9:05 zaplanowano kwalifikacje, natomiast pierwszy wyścig zostanie rozegrany tego samego dnia o 15:20. Finał sezonu, który wyłoni tegorocznego mistrza rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13:40.

– Sezon układał się dla nas wyśmienicie i mam nadzieję, że finał przebiegnie w podobnym tonie. Prowadzę w klasyfikacji od pierwszej rundy, testowałem na tym torze i przystępuje do weekendu z nastawieniem, że będę najlepszy. Oczywiście mam mocnych rywali, a samochód Petra jest bardzo szybki na prostej, co na pewno nie ułatwi mi życia, jednak najważniejsze to zrobić swoje i nie popełnić błędów. Ja dam z siebie wszystko i liczę, że wrócę do domu z tytułem. Trzymajcie kciuki! – powiedział Bartosz Groszek przed finałem sezonu.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

WRC Rajd Sardynii 2023! – „Jumps & max attack!!”

Rajd Sardynii 2023
Opada kurz po szutrach Rajdu Sardynii! Na włoskich odcinkach specjalnych najszybsi byli Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe....

Wielki szlem Verstappena w Grand Prix Hiszpanii

Verstappen_Grand Prix Hiszpanii
Max Verstappen odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya. Holender po starcie z pole...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here