czwartek, 30 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaPorady i TechnikaPrawoGruzem e36 na studniówkę? Nie dojechali

Gruzem e36 na studniówkę? Nie dojechali [policja]

Drift gruzy akceptujemy na zamkniętych obiektach i cieszymy się, że ktoś nimi szlifuje swoje umiejętności… Studniówka to jednak nie jest okazja odpowiednia do tego, aby jechać na nią bmw e36 bez kierunkowskazu, będąc narażonym na okaleczenia przez ostre krawędzie w drzwiach.

Wielokrotnie już dyskutowaliśmy z obrońcami aut w konwencji „gruz” o tym na ile policja „się czepia” i o tym, że czasem można odpuścić.

Braki w oświetleniu tłumaczono nam tym, że przecież te wszystkie żarówki od świateł stop mogły się przed chwilą spalić… Jednak Drodzy Państwo, jechać bez kierunkowskazu? Nie mówimy o żarówce, kierowca jechał autem fizycznie bez tego elementu! Z popękaną szybą? Również to nie przeszkadzało. Brak tapicerki rozumiemy, ale nawet nie zakryć tego płytą z tworzywa kupioną w markecie budowlanym za kilkanaście zł?

bmw e36 gruz - gruzem na studniowke

Akcja STOP-DRIFT

Policja w Lublinie kontynuuje akcję STOP-DRIFT, ale w tym przypadku auto nawet nie driftowało. Trzech Panów jechało nim na studniówkę, na dodatek kierowca posiadał prawo jazdy dosłownie kilka godzin.

Podczas tej kontroli policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a załoga driftowozu udała się w dalszą podróż pieszo. Samochód do momentu usunięcia usterek może poruszać się tylko na lawecie.

Nie róbcie „przypału”

Najdrożsi… Nie róbcie „przypału”. Jeśli macie auto do zabawy, to niech mieści się ono chociaż minimalnie w ramach sprawności technicznej i schludności. Szerokie koła, naciągi, negatywy, wyprute wnętrze… To wszystko jeszcze jakoś wytłumaczycie wyrozumiałemu policjantowi. Jazda bez świateł, z popękaną szybą – to się aż prosi o konsekwencje i przykuwa uwagę z daleka. Powodzenia na drogach!

Policja wraz z… urzędnikami ruszyła do walki z „drifterami”. Blisko 200 kontroli w jeden weekend

Foto: lublin112.pl

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

61 Rajd Barbórka – harmonogram i informator

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

Rally and Race Team na podium Rajdu Wikinga i „generalki” MSP Rally Trophy!

Rally
Mamy to! Nasza redakcyjna drużyna dokonała "niemożliwego'', stając na podium BSK Tech 8. Rajdu Wikinga - finałowej...

Damian Boncela i Jacek Wasilewski – Mistrzowie RN3 gotowi do Rajdu Barbórka

Damian Boncela, Jacek Wasilewski
Damian Boncela i Jacek Wasilewski - Mistrzowie RN3 zakończą swój sezon podczas Barbórki Warszawskiej. Otrzymaliśmy wypowiedź po...

Wyścigi przestaną istnieć przez globalne ocieplenie

Trophée Andros to najsłynniejsze wyścigi samochodowe rozgrywane na lodzie. Zainaugurowany w 1990 roku cykl zakończy działalność w...

TOYOTA TEAM CLASSIC gotowa do Rajdu Barbórka

Załoga Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński wystartuje legendarną Toyotą Celica GT-Four w 61. Rajdzie Barbórka. Zawodnicy TOYOTA...

NAJPOCZYTNIEJSZE